Doğal Antioksidanlar Nelerdir

0
319
Doğal Antioksidanlar Nelerdir

Sarımsak:

Sarımsak kolesterolü düşürebilir, tehlikeli kan pıhtılarını önleyebilir, yüksek tansiyonu düşürebilir, kanseri önleyebilir, bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı koruma sağlayabilir. Bu aromalı bitkiyi yemeklerinize ya da besin desteklerinize ekleyip alabilirsiniz.

Ekinezya:

Ekinezya kanın zararlı enfeksiyonlardan ve toksinlerden arınmasını sağlayan bir başka doğal, antibiyotik bitkidir. Besin desteği şeklinde veya bu yardımcı bitkiyi içeren türlü çaylarda bulabilirsiniz.

Karahindiba:

Karahindiba kanınızı temizleyen başka bir kullanışlı bitkidir. Doğal bir idrar sökücüdür ve vücudunuzdan toksinleri atmanıza yardımcı olur. Bu bitkinin antibakteriyel özelliği vardır ve yüksek tansiyon ile kalp yetmezliğinden kaynaklanan ödemin giderilmesine yardımcıdır.

Arnavut Biberi:

Arnavut biberi kan akış hızının arttırır, hücrelere daha fazla oksijen taşınmasına sebep olur ve daha iyi bir sağlığın destekçisidir. Ayrıca sıvı boşaltımını destekleyerek kan toksinlerinin atılmasına yardım eder. Bu bitkiyi toz halinde tüketin.

Zencefil:

Zencefil sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda doğal bir kan temizleyicidir. Dolaşımınızı arttırıp vücudunuzun terlemesine, bu sayede toksinleri atmanıza sebep olur. Zencefili besinlerinize ekleyebilir ya da çayını yapabilirsiniz. Birçok zencefil çayı marketlerde diğer çayların yanında bulunabilir.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.