Diyetlerinize En İyi 5 Zayıflama Çayı

0
469
Diyetlerinize En İyi 5 Zayıflama Çayı

 

diyetlerinize-en-iyi-5-zayiflama-cayi-rooibos-cayi

Rooibos çayı :

Roobios çayı, Güney Afrika’daki kızıl çalı bitkisinin yapraklarından elde edilir.

Aspalathin adı verilen özel ve güçlü bir flavonoid içeren bu çay, açlık ve yağ depolanmasına neden olan stres hormonlarının seviyelerini düşürür ve daha az yağ depolamanızı sağlar.

 

 

diyetlerinize-en-iyi-5-zayiflama-cayi-oolong-cayi

Oolong çayı :

Çince’de siyah ejderha adı verilen, yeşil çay benzeri bir çay olan oolong çayı kilo vermenize yardım ederek metabolizmanızı hızlandıran bir özelliğe sahip. Aynı zamanda yağ metabolizmanıza da yardımcı oluyor.

Chinese Journal of Intergrative Medicine’da yayımlanan bir araştırmaya göre 6 hafta boyunca oolong çayı tüketen insanların 3 kilo kaybettiği gözlemlenmiş. Aynı zamanda bu çayı gergin olduğunuz zamanlarda rahatlamak için de tüketebilirsiniz.

 

diyetlerinize-en-iyi-5-zayiflama-cayi-yesil-cay

Yeşil çay :

Yeni yapılan 12 haftalık bir çalışmanın sonuçlarına göre günde 4-5 fincan yeşil çay tüketme alışkanlığına sahip bireyler, antrenmanlar sonucunda yeşil çay tüketmeyen bireylere kıyasla yaklaşık 1 kilo kadar daha fazla kaybetmiş.

Kateşin içerdiği için, antrenmanlarından önce mutlaka yeşil çay tüketmeli ve yağ yakımını hızlandırmalısınız. Bu sayede karaciğerinizin yağı enerjiye çevirebilme kapasitesini de yükselteceksiniz.

 

diyetlerinize-en-iyi-5-zayiflama-cayi-nane-cayi

Nane çayı :

Journal of Neurological and Orthopedic Medicine’da yayımlanan bir çalışmanın sonuçlarına göre 2 saatte bir nane çayı tüketen insanlar ayda 2.5 kilo kadar zayıflayabiliyor.

Aynı zamanda kokusu iştahınızı kapatmanıza yardımcı oluyor.

 

 

diyetlerinize-en-iyi-5-zayiflama-cayi-beyaz-cay

Beyaz çay :

Yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyen doğal yardımcı olan beyaz çay, aynı zamanda diğer çaylar arasında en zengin antioksidan kaynağı.

Nutrition and Metabolism’de yayımlanan bir çalışmaya göre beyaz çay, yağ yakım sürecini hızlandırıyor. Eğer bir diyet çayı arayışındaysan, beyaz çay kesinlikle aradığınız yardımcı!

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.