Diyet Yapmanızı Kolaylaştıracak iPhone ve Android Uygulamaları

0
319
Diyet Yapmanızı Kolaylaştıracak iPhone ve Android Uygulamaları

Akıllı telefonlardan beklentimiz her geçen gün daha da artıyor.

Farklı kategorilerde hazırlanan birçok uygulama farklı ihtiyaçlarımıza cevap vermek için uygulama mağazalarında yerini almış durumda.

Takip ve motivasyona en çok ihtiyacımız olan aktivite ise diyet yapmak.

Bu noktada da iphone ve android tabanlı geliştirilen diyet yapmanızı kolaylaştıracak uygulamaları sizin için derledik!

 

Diyet yapmanızı kolaylaştıracak uygulamalar

 

Fitwell nedir?

fitwell-turkiye
fitwell-turkiye

Cebindeki koç mottosuyla çıkan Fitwell, uygulama kullanıcısına yönelik egzersiz ve beslenme programı ayarlayan bir uygulama. Fitwel, kayıt sırasında sana yönelttiği sorularla sana özel bir program belirleyen bir sisteme sahip. Uygulamanın ücretsiz ve premium olmak üzere iki farklı paket seçeneği var. Ücretsiz seçeneğini mutlaka denemelisin. App Store ve Playstore’dan iPhone ve Android telefonun için bu uygulamayı indirebilirsin. Detaylı bilgi https://www.fitwell.com.tr/

 

BMI Calculator

BMI-Calculator-Vucut-kitle-endeksi-android
BMI-Calculator-Vucut-kitle-endeksi-android

 

Sağlıklı bir yaşamın anahtarlarından biri de Vücut Kitle Endeksi’ni (BMI) bilmekten geçiyor. Özellikle diyete başlamak için önemli bir hesaplama olan bu endeks değerini birçok kanal aracılığı ile öğrenebilirsin. Akıllı telefonuna indireceğin BMI Calculator uygulaması ile ağırlığını boyuna göre hızlıca oranlayabilirsin. Vücut Kitle Endeksi’ni hesaplarken
iPhone için http://apple.co/1BThMFz
Android için http://bit.ly/1ITB8iD

 

 

Nike+ Running

nike-running
nike-running

Diyet yaparken en iyi sonuç almak için mutlaka sporla desteklemek gerekiyor. Bu sebeple diyet motivsyonunuzu arttıracak iPhone ve Android uygulamaları listesine koşu ve yürüyüş ölçümünüzü yapacak, koşularınızda sizi arkadaşlarınızla yarıştıracak Nike Run’ı da eklemek istedik. Nike Run, basitçe GPS üzerinden konumunuzu ölçerek ne kadar mesafe yürüdüğünüzü ya da koştuğunuzu ölçüyor. Bu ölçümle kaç kalori yaktığınızı, hangi aralıklarda hızlandığınızı vb ölçümleri de sunuyor.

iPhone için, http://apple.co/1FkVsbs

Android için, http://bit.ly/1F5Umh6

 

 

 

 

Myfitnesspal

Myfitnesspal, temel bir kalori sayacı. Diyet sırasında kalori ve besin grubu dağılımına çok dikkat etmek gerekiyor. Kalori ölçmek tek başına yeterli olmasa da hangi gruplardan besin aldığınızı, aldığınız besinlerin nne kadarlık bir enerji tüketimi gerektirdiği gibi noktaları mutlaka ölçmeniz gerekiyor.

Myfitnesspal, 3.000.000’dan fazla yiyecek çeşidini veri tabanında bulunduran bir uygulama. Hem geniş seçenekleri hem de hızlı egzersiz girişi ile diyetinizi gerçekten kolaylaştıracak bir uygulama.

Myfitnesspal PC Magazine Editörün Seçimi Listesi ve Wired Magazine Editorün Yaşam Rarzı Uygulamaları için seçimi listelerine girmiş durumda.

iPhone için, http://apple.co/1Irlp9u

Android için, http://bit.ly/1GOSUV4

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.