Dengesiz Bir Erkekle Nasıl Başa Çıkılır ?

0
1101
dengesiz-bir-erkekle-nasil-basa-cikilir

Hep kadınlar karmaşık, gelgitli ve dengesiz olarak tanımlanır.

Ancak erkeklerde fotoğrafta göründükleri kadar sakin olmayabiliyor.

Hep daha düz ve basit oldukları iddia edilse de dengesiz bir ruh hali yaşayan erkeğin daha farklı davranışlarla bunu dışarı vurduğu düşünülüyor.

Her ruh halinin bir anahtarı olduğu gibi dengesiz bir erkeklerde başa çıkmanın yolları var.

Önemli olan nasıl yaklaşacağını bilmek.

Çocuklar gibi oldukları söylenir erkeklerin bir bakıma öyle de kabul edilir.

Hayatınız dakik kadın olsun erkek olsun aynı hassaslıkla bir çocuğa yaklaşır gibi davrandığınızda açamayacağınız kapı olmadığını göreceksiniz.

Bu tip erkekler yaşadıkları duygusal olaylar nedeni ile içine kapanıp konuşmayan erkekler olabildiği gibi agresif tavırlara bürünüp sinirlenip bağırabilirler.
Kadınlar erkeklere göre daha çok anlatmaya, konuşmaya meyillidir ancak erkekler daha çabuk içine kapanır konuşmak istemez ve asabi tavırlar gösterir. İletişim kurmaktan kaçar size duygularını yansıtmazlar. Hayatınızda bu tip bir dengesiz erkek varsa eğer ilk önce onu tanımaya çalışın. Sakin ve asabi hallerinde nasıl tavırlar gösterdiğini gözlemleyin.

 

Duygusal olarak iniş çıkışlar yaşayan erkekler sizinle sebepsiz yere kavga etmeye çalışır sevgilerini göstermez ve sizden uzaklaşmaya başlarlar.

Kadınlar kızdıkları konuları kolaylıkla söyleyebilirken erkekler bu konuda o kadar başarılı olamazlar. Onu sürekli teselli edip edemeyeceğinizi; onunla bir hayat geçirmeye uygun olup olmadığınızı gözden geçirmelisiniz. Bu konuda karar verdikten sonra böyle bir erkek ile ömür geçirecekseniz ona sabır göstermeye onu okumaya çalışmalısınız.

Birlikte olduğunuz erkeği tanıyıp ona göre bir davranış biçimi sergilemelisiniz. Onunla iletişim kurmaya çalışmalısınız.
Her ne kadar derdini anlatmakta ketum olsa bile vazgeçmeden onunla konuşmaya çalışın. Sorununun ne olduğunu anladığında ona daha iyi destek olabilirsiniz.

 

Meraklı olun onunla ilgilendiğinizi bilsin ama onu boğmayın. Bu kadar üstüne düşmeniz ters etki yapıp sizden uzaklaşmasına da sebep olabilir.

Dengesiz ve sorunları olan bir erkekle geçinebilmek anlaşmak ve ilişkinin devamını getirebilmek bir ilişki için en güç durumlardan biridir. Onunla iletişim kurabilmek için biraz neşelendirmeniz ve ilgisini çekmeniz gerekmektedir.

 

Birlikte bol bol vakit geçirip, geçirilen vakitleri eğlenceli bir hale getirmeniz gerekir. Kimi zaman bu iletişim kurma çabalarınıza karşılık vermeyip sizden daha çok emek harcamanızı isteyecektir. Ama sevdiğiniz adamı her şeyiyle kabullenip onunla olmak istiyorsanız onun için emek harcamaktan korkmayın.

İlgisini çekecek konuşlarla onu sohbete çekmek biraz eğlendirip gülümsetmek sizin için hiçte zor olmayacak emin olabilirsiniz. Onu anlamalısınız.

Hep anlaşılmayı beklemek gibi bencilliklerdense biraz dışardan bakıp empati kurarak iletişiminizi güçlü tutarak bununda altından kalkabilirsiniz.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.