Daha az yemenizi sağlacak 5 öneri

0
248
daha-az-yemenizi-saglacak-5-oneri

Daha az yemek yemeyi kim istemez ki?

Bazen duygularımızı kontrol edemediğimizden, bazen can sıkıntısından bazen de hiç bitmeyen yeme istediğinden ötürü çok yiyip, sonrasında da pişman olabiliyoruz. Ani yemek ataklarının bir sağlık problemi olduğunu kabullenip bu konunun dışında tutarak size daha az yemenizi sağlayacak 10 öneri hazırladık.

Bol Bol Su İçin!
Su, bedeninizin en büyük ihtiyaçlarından birisir. Suyun bir diğer özelliği de midenizi doldurarak sizi tok tutmasıdır.

Su içtiğinizde, hem metabolizmanız hızlanıyor, hem de tüm organlarınıza oksijen iletilmiş oluyor. Bedeninizin sağlığını korumak için de mutlaka en az 1,5 litre su içmelisiniz. İçeceğiniz su miktarını etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Günlük aktivitenize göre içeceğiniz miktarı arttırabilirsiniz. Gün içinde 3 litreye kadar çıkabilirsiniz.

Erken saatte kahvaltı yapın!
Erken kalkmak belki ilk bir kaç gün size zor gelebilir. Fakat metabolizma erken saatte uyanmaya başlar ve çalışmak için de besine ihtiyacı vardır. Sabah kahvaltınızı 7:00 ile 8:30 saatleri arasında yaparsanız, gün içinde kendinizi hep tok hissedeceksiniz.

Öğün atlamayın, düzenli yemek yiyin!

Öğle saatlerinde canımız yemek istemediğinde yemek saatini sürekli erteleriz. Bu yüzden de metabolizmamızın yemek saati geçtikçe canımız tatlı yanda abur cubur istemeye başlar. Öğlen ya da akşam ana öğünlerinizi atlamazsanız, öğünlerde doyduğunuz için mideniz fazla yemek yemenizi engelleyecektir.

 

 

Az porsiyonlar tüketin!

Özellikle dışarda yediğiniz yemekler porsiyon olarak fazlaca büyük oluyolar. Eğer siz bu porsiyonlara kanar ve hepsini bitirirsiniz midenizi olduğundan daha genişletmek için bir adım atmış olursunuz. Normalde 1 porsiyon yemek 6 ya da 8 yemek kaşığı arasında değişmektedir. Bu porsiyonlara uyarsanız, fazla kilo almayacaksınız.

 

 

Sağlıklı atıştırmalıkları keşfedin!

Siz de bizim gibi dizi ya da film izlerken atıştırmaktan hoşlanıyorsanız yağlı ve paketlenmiş yiyecekler yerine evde hazırlayabileceğiniz pratik sağlıklı atıştırnalıklar yapın. Hem sağlıksızca şeker alımınızı azaltacak hem de fazlaca aldığınız kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.