Çok Kuru Ciltlerde Tamamlayıcı Bakım Önemi

0
159

Her 5 bebekten 1’i çok kuru cilde sahiptir. Çok kuru cilt çocuklarda kendini aşırı kuruluk, yer yer kaşıntı ve kırmızı bölümler ve pullanmalar ile göstermektedir. Bu cilt tipine sahip bebekler ve çocukların cilt bakımının ekstra dikkatli ve özenli olarak yapılması gerekmektedir. 

Doğru ve etkili bakım için şampuan, nemlendirici ve temizleme ürünlerinin cilt tipine uygun kullanılması cildin kurumasının önlenmesi amacıyla kritik bir öneme sahiptir.

Mustela’dan Bir İlk: Çok Kuru Ciltlere Özel Stelatopia Temizleme Mendili

60 yılı aşkın süredir bebekler, çocuklar ve anne adayları için ürettiği öncelikli doğal kökenli içeriklerden oluşan dermo-kozmetik ürünlerle tanınan Mustela markası yine bir ilke imza atarak çok kuru cilde sahip bebek ve çocukların cilt temizliği için Çok Kuru Ciltlere Özel Stelatopia Temizleme Mendili’ni lanse ediyor. 

%97 oranında doğal kökenli bileşenlerden elde edilen Stelatopia Islak Mendil, çok kuru cilde sahip bebek ve çocukların cildinde sürtünme oluşumunu engellemek ve kurumayı önlemek için daha yumuşak ve pürüzsüz liflerden oluşmaktadır.

*Stelatopia Temizleme Mendili Satış Fiyatı: 28 TL’dir.

Parfümsüz olan ve paraben, fitalat ve fenoksietanol gibi tartışmalı içeriklerin yer almadığı Mustela Stelatopia Islak Mendil’in içeriğindeki Avokado Perseose cildi nemlendirip güçlendirirken Ayçiçeği Oleodistilatı cildi rahatlatır ve besler. Doğumdan itibaren kullanıma uygun ürünü tüm anlaşmalı eczanelerde bulabilirsiniz.

MUSTELA HAKKINDA

Fransız Expanscience Laboratuarları’nın Anne Bebek cilt bakım markası olan Mustela, 60 yılı aşkın süredir yenidoğanlar, bebekler, çocuklar, hamilelik öncesi ve sonrası dönemi için; bebekler, gebeler ve yeni annelere yönelik cildin özel tüm ihtiyaçlarına yenilikçi dermo kozmetik ürünler geliştirmektedir.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.