Cinsel İlişkiye Nasıl Girilir

0
821

İnsanlar doğuştan erkek ve dişi olarak genetik farklılıklara sahiptirler ve ergenlik döneminden sonraki süreç cinsel anlamda daha farklı işler. Artık dış dünyada bulunan karşı cinse farklı gözle bakmaya başlar ve cinsel organların anlamı yanında tüm hayal dünyası ve davranışları da değişime uğrar.

İnsanların genlerinde üreme isteği vardır. Ancak diğer canlılardan farklı olarak sadece üremek için değil çoğu zaman zevk için cinsel ilişki yaşanır. Diğer yandan cinsel ilişki konusundaki davranışlar kültürel değerler, kişisel özellikler ve medya ile internet gibi alanlardan etkilenmektedir.  

Örneğin pornografinin normalleşmesi durumu ilişkilerin kalitesini azaltmakta, bilinçsiz şekilde izlenmesi durumunda yanlış çıkarımlara varabilmeye neden olabilmektedir.

Cinsel İlişki Nasıl Yaşanır?

Kadın ve erkek cinsel organı birleşmesine cinsel ilişki denebilir. Cinsel ilişki duygusal ve fiziksel birliktelik sonucu alınan zevkle daha güzel ve anlamlı hale gelir. Ancak her ilişki duygusal değildir. Kadın veya erkekler, erkekler daha fazla olmak üzere, duygusal bağ olmadan daha fazla cinsel ilişki yaşayabilir.

Diğer yandan normal şartlarda bir sevgiliyle ya da eşle sevişme düşünülürse, her iki taraf kendini heyecan içinde zevkli bir eylem için hazırlar, kendini en iyi hissedeceği kıyafetleri giyer, etkileyici bir ortam hazırlar ve cinsel çekim yaşanan anda ön sevişme başlar. Bu ön sevişmede gerçek cinsel birleşme için bedende gereken koşullar hazırlanır. Kadın vajinası ve erkeğin de penisi birleşme için uygun hale gelir.

Erkek ve kadınların cinsel doyuma ulaşmaları aynı uzunlukta değildir. 

Erkekler daha düz bir mantıkla ve kolayca doyuma ulaşır, kadınsa daha karmaşık yapıdadır ve uzun sürede doyuma ulaşır. Yani birçok erkeğin yaptığı gibi tek taraflı tatmin olma durumunun farkında olunmalı ve kadının da doyuma ulaşması sağlanmalıdır. Kadın da bu durumun üzerini kapatmamalı ve ne istediğini açıkça belli etmelidir.

Cinsel İlişkide Önemli Olan Bazı Etkenler

Ten uyumu,

Kadınların istemediklerinde devam etmemesi

Erkeklerin kadının aldığı karara saygı göstermesi

Çiftin cinsel konulardan da sohbet edebilmesi

Yatakta yaşananların diğer kişilerle gelişigüzel paylaşılmaması önemlidir.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.