Kaptan Amerika ve Çöl Kraliçesi’nin vizyona gireceği bu hafta beyaz perdede her türden filmi izleme imkanımız olacağa benziyor, herkee şimdiden iyi hafta sonları ve iyi seyirler diliyoruz.

 

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Russo kardeşlerin yönettiği filmin kadrosunda önceki filmlerden tanıdığımız Chris Evans, Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Anthony Mackie, Don Cheadle, Jeremy Renner, Sebastian Stan ve ekibe yeni katılan Chadwick Boseman yer alıyor.

Yenilmezler ekibinin insanlığı korumaya çalışırken çevreye verdiği zararlardan ötürü hükümet tarafından Yenilmezler’in bir otoritenin kontrolünde olması önerilmektedir. Bu olay da ekibi ikiye bölüyor, pek inandırıcı gelmese de hükümet tarafından belirlenen bir otoritenin kontrolünde olmayı seçen Ironman ve ekibi; bağımsız bir grup olarak devam etmeye karar veren Kaptan Amerika ve ekibiyle karşı karşıya geliyor.

 

Ankara Yazı Veda Mektubu

Yönetmenliğini Kemal Uzun’un üstlendiği filmin oyuncu kadrosu Gürkan Uygun, Zeynep Tuzcuoğlu gibi isimlere sahip.

1980 Darbesinde idam cezasına çarptırılan Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayat hikayesi temel alınarak çekilen filmde. Balgat Katliamı’ndan sorumlu tutulmasını, idam kararını, ailesinin cezaevinden kaçırma planlarını yaşanılan yıllara göre anlatılıyor.

 

5 Dakkada Değişir Bütün İşler

Yönetmenliğini Orçun Benli’nin üstlendiği komedi filminin oyuncu kadrosunda Bülent Şakrak, Haki Biçici, Kaan Turgut, Emre Altuğ gibi isimler bulunuyor.

3 Kafadar Sedat, Harun ve Cihan, bahiste kazandıktan sonra pavyona gidip felekten bir gece yaşamak isterler ki Harun ve Cihan ilk kez pavyona gidecektir. Fakat işler planlandığı gibi gelişmez kahramanlarımız sarhoş olur, evdeki hesapları çarşıya uymaz ve kendilerini farklı maceralar içinde bulacaklardır.

 

Çöl Kraliçesi

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=aOFo1rpUTrY

Rescue Dawn’ın yönetmeni olarak da bildiğimiz Werner Herzog tarafından yönetilen filmin oyuncu kadrosu Robert Pattinson, Nicole Kidman, James Franco, Damien Lewis gibi isimlerle göz kamaştırıyor.Birleşik Krallık adına ateşe olarak görev yapan Gertrude Bell’in hayatının anlatıldığı filmde Irak ve Ürdün’ün kurulmasındaki ve kurulduktan sonraki başa
gelen liderlerin seçilmesindeki etkisinden bahsediliyor.

 

İşkence Odası

Bir depoda rehin tutulan 10 yaşındaki Lucie, tutsak edildiği yerden kaçmayı başarsa da herhangi bir kanıt bulamayan polisler tarafından bir yetimhaneye yerleştirilir. Yetimhanede tanıştığı Anna ile tanışır. Yıllar geçse de bu olayın peşini bırakmayan Lucie arkadaşı Anna’yla birlikte bu olayın takipçisi olur ve olayların sonuna yaklaştıkça daha büyük sorunların içinde bulurlar kendilerini.

 

Adım Adım

Yönetmenliğini Sinan Uzun’un üstlendiği filmde oyuncu kadrosunda Haldun Dormen, Asuman Dabak gibi başarılı isimlere sahip.

Zamanında baletlik yapan Şevket’le eşi Zuhal, torunları Ayselle yaşamaya başlamıştır. Aysel görme engelli olsa da müziğe inanılmaz bir yeteneği vardır ve bu yeteneneğini Aysel’i konservatuar sınavlarına hazırlamak için çabalarlar. Bu çabalarında farklı kişilerle, engebelerle karşılaşacaklardır: Kariyerindeki en güzel anlardan tekerlekli sandalyeye geçen bir süreç yaşayan Gökhan, engelini kabullenemeyen Can ve diğerlerinin yanında Şevket toplumsal önyargılara karşı bir savaş verecektir.

 

Sonsuzluk Teorisi

Robert Kanigel’in Srinivasa Ramanujan isimli matematikçinin hayatını anlattığı kitaptan uyarlanan filmin yönetmenlik koltuğunda Matt Brown yer alırken oyuncu kadrosunda Oscar Ödüllü Milyoner’in başrol oyuncusu Dev Patel, Jeremy Irons, Stephen Fry, Toby Jones gibi isimler bulunuyor.

Hindistan’ın Madras kentinde büyümüş Ramanujan pek iyi bir eğitim almamış olsa da matematiğe ilgi duymaktadır hatta çalışmalarını Cambridge Üniversitesi’ne gönderir. Çalışmalarıyla G.H Hardy’i kendisine hayran bırakan Ramanujan üniversiteden davet almıştır. Her şeyi geride bırakıp İngiltere’ye eğitim almak için gelmiştir fakat geldiğinde kendisini 1. Dünya Savaşının etkisiyle ırkçılığın yoğun olduğu bir İngiltere’de bulacaktır.

 

Yarım

Yönetmenliğini Çağıl Nurhak Aydoğdu Kılıç’ın yaptığı filmde Ece Tatay, Serhat Yiğit başrolleri paylaşmaktadır.

Babası ve kardeşleriyle Doğu’da bir köyde fukara bir hayat süren Fidan çobanlık yapmaktadır. Zor şartlardan dolayı babası, Fidan’ı başlık parası karşılığında bir aileye gelin olarak verecektir. Fidan’ı gelin almaya geldiklerinde damat ortada yoktur, Fidan’ı da yanlarına alarak memleketleri Ege’ye doğru yola çıkarlar. Fidan yolculuk sonrası kocasıyla tanışır. 35 yaşında olan Salih zeka geriliğine sahiptir…

 

Başgan

Belediye başkanlığı, millet vekilliği ve cumhurbaşkanlığı dahil 12 kez seçimlere giren ve hiçbirinde başarılı olamayan Arif Salih Kırdağ’ın anlatıldığı belgesel Orhan Eskiköy tarafından yönetiliyor. Başrolünde ise Arif Salih Kırdağ yer alıyor tabii ki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.