Boğa Burcuna Diyet

0
207

Konfor ve keyif düşkünü Boğa’lar, gerçekten de yemek yemeyi çok severler. Beş duyuya hitap eden bütün hazların bilincinde olduklarından, tat alma duyguları çok gelişmiştir ve boğazlarına düşkündürler.

Bu nedenle Boğa ve diyet ikilisi çok zor yan yana gelir. Egzersiz ve Boğa ikilisi de en az diyet ve Boğa ikilisi kadar uyumsuz bir ikilidir.

Çünkü doğası gereği Boğa çok atletik değildir ve fazla hareketten hoşlanmaz.

Güzellik, sevgi ve uyum gezegeni Venüs’ün yönettiği Boğa’lar beden çalışmalarından da hoşlanmazlar ama yemek ve içkinin en kalitelisini seçmede de üstlerine yoktur.

 
Boğa kadını:

Kolay diyetler ve yorucu olmayan egzersiz çalışmalarıyla kilo verebilir. Metabolizması daha yavaş olduğundan metabolizmayı hızlandıracak yürüyüşler onun için iyidir. Yine yoga da Boğa kadınının sabrına ve dayanıklılığına uygun gelecektir. Ancak Boğa kadınının unutmaması gereken şey yavaş kilo verir. Eğer büyük erdemi olan sabrını devreye sokarsa ağır ama etkili bir biçimde kilo verecektir. İyi bir kilo verme programı, adım adım işleyen diyetler onlar için uygundur. Karbonhidrat ve etlerden kolay vazgeçmeyecektir. Uzun vadeli, daha yavaş diyet programlarını uygulamasında yarar vardır.

 

Boğa erkeği:

Tıpkı bu burcun kadınları gibi onlar da sıkıya gelemezler. Keyfe, her türlü hazza düşkünlük konusunda Boğa kadınlarıyla yarışır ve çoğu zaman da onları geçerler. Genellikle zengin, tatlı yiyecekleri seven Boğa erkeklerinin de metabolizmaları yavaştır. Bu nedenle kilo vermeleri zordur. Uzun vadeli plan içinde kilo verebilirler. Önemli bir başka nokta da Boğa’ların geleneksel olana düşkünlükleridir. Bu nedenle marjinal gibi görünen bir diyet programına itibar etmeyeceklerdir. Her konuda olduğu gibi kilo vermek konusunda da bilindik alanları tercih edeceklerdir. Boğa’lar genel olarak boğazlarına dikkat etmeli, fazla tuzdan ve tatlılardan kaçınmalıdırlar. Balık ve deniz ürünleri, yumurta, ıspanak, pancar, taze meyve ve yeşil salata gibi besinlerden oluşan yiyecekler zayıflamalarına yardımcı olacaktır.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.