Boğa Burcu ve Tatil

0
210

Güzellikten, estetikten, şıklıktan ve elbette konfordan vazgeçemeyen siz sevgili Boğa’lar…
Sizin kadar dünyevi zevklere düşkün biri az bulunur, tatil anlayışınız da yaşam anlayışınızdan farklı değildir.

Şık bir otel, mükemmel yemekler yiyeceğiniz, dev ve yumuşak yataklarda uyuyabileceğiniz bir tatil sizi çeker. Ancak bu, kentin en şık otelini seçeceğiniz anlamına gelmez.

Tam tersine bir Boğa olarak tam bir pastoral insan olduğunuzdan, yemyeşil çimleri, güzel ormanlarıyla büyüleyen, sakin ama konforları yerleri tercih edersiniz.
Dağcılık yapmasanız da yeşil dağlar da tercihinizdir bu arada pek az Boğa dağcılık yapmaya özenecektir. Kırda şık bir villada kalmak tam size göredir desek, itiraz sesi duyacağımızı sanmıyoruz.

Güzellik sizin ilham kaynağınızdır. Tatil için seçtiğiniz aylar da yazın en sıcak günlerinden çok baharın sonu ve sonbaharın başı olur genellikle. Güneşin renklerinin açıklı koyulu olduğu korularda güzel yürüyüşler. Rustik restoranlarda kaliteli şaraplar eşliğinde yenen lezzetli ve çeşitli yemekler. Özellikle et menüsünün zengin olması yerinde olur. Müzik de tatilde arayabileceğiniz şeylerden biridir, o nedenle dans pistinin yakınlarını tercih edersiniz, ama izbe ve karanlık bir bar ya da disko olmaz.

Bunun yerine festivallerin, önemli konserlerin olduğu, doğal güzellikleri olan ve turizmi gelişmiş beldeleri tercih edebilirsiniz. Güzel kayak merkezleri, Alpler özellikle tercihiniz olabilir. Karda dışarıda ne kadar üşürseniz otel odasında o denli sıcak olması ve ısınmanız kaydıyla. Boğa ile iştah konusu fazlaca ayrılamaz. Tatilde de bu hiç değişmez, bilakis artar.

O nedenle mutfağı ile ünlü kentleri, ülkeleri de seçebilirsiniz. Fransa, İtayla gibi… Şöminenin kenarında dağ manzarasına bakar ve hafif bir müzik dinlerken, en kaliteli üzümlerden yapılmış, yıllanmış şaraplar içmek, zarif çikolatalar tüketmek tam size göredir.

Güzel kaplıcalar, hamam ya da saunalarıyla, masajları ile ünlü yerler de sizin hayır diyemeyeceğiniz tatil seçenekleri arasındadır.

Kısacası hayata dair her türlü güzellik ve konfora var mısınız? Varsınız!

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.