Bir Kaç Dokunuşla Zayıf Gözükmenin Hileleri

Moda her türden insana hitap edebilecek türden bir olgudur. Bu sebeple de ideal vücut oranına sahip olmayan kimselerin de modadan faydalanmak en doğal haklarıdır. 

Peki modayı doğru kullanarak daha zayıf gözükmek mümkün mü? 

Evet mümkün. 

Uygulanacak bazı giyim hileleriyle daha fit gözükebilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Zayıf Gösteren Giyim Hileleri Nelerdir?

Öncelikle bol ve dar giyinmekten kaçının. Vücudunuza tam olarak oturmayan kıyafetler sizin olduğunuzdan kilolu gözükmenize sebep olabilir.

Bol Kıyafetlerden Kaçının

Bol kıyafetler giyerek kilolarınızı kapatmayı düşünebilirsiniz. Ancak bu yanlış bir bakış açısıdır. Büyük kıyafetler silueti de büyütür. Bu yüzden uzun bir trençkot yerine kısa bir ceket tercih etmelisiniz. Parlak renklerden korkmayın. En önemli şey, hangi renk kombinasyonlarının görünümünüze en uygun olduğunu belirlemektir.

Bacaklarınız ve basenleriniz memnun olmadığınız bir yapıdaysa uzun etekler tercih edin. Fakat kısa etek ya da elbise seviyorsanız mutlaka sade, düz ve koyu renkli çoraplar tercih edin. Bu sayede bacaklarınız daha şekilli ve fit gözükecektir.

Bilekten bantlı ayakkabılardan uzak durun. Bu tarz ayakkabılar bacak boyunuzun kısa gözükmesine sebep olacaktır. Eğer bantlı ayakkabı giymek isterseniz bantlarının oldukça aşağıda olmasında fayda var. 

Tek Renk Seçin

Tek renkli kıyafetler daha ince görünmenizi sağlar. Örneğin, bu zeytin tulumları. Bu şekilde, görünüşünüzü düzeltebilirsiniz.

Bileğin kapanması bacak boyunu ciddi anlamda kısaltır. Bu da hoş bir görüntü olmasını engeller.

Büyük Aksesuarlar Kullanmayın

Büyük çantalar görüntüyü daha da ağırlaştırıyor. Çantadan kurtulun ve görüntü önemli ölçüde değişiyor.

Kemer kullanmak isterseniz eğer mutlaka kalın kemerler tercih edin. Böylelikle bel çevresinde fazlalıklar gizlenmiş olur ve fit bir görüntü elde edilir. 

Tulumlar da zayıf gözükmenizde oldukça yardımcı olacak cinsten. Özellikle topuklu ayakkabı giyilerek kullanılması halinde hem uzun hem de zayıf bir görüntü elde ediliyor. 

Tulumun paçalarının topuklu ayakkabıyı tamamen örtmesi boyunuzun uzun gözükmesini sağlayacaktır.

Özellikle çantalarınızı büyük boy seçin. Çünkü yanınızda taşıdığınız obje büyüdükçe siz küçük gözükeceksiniz. Yüksek bel ve dökümlü ya da geniş paçalı pantolonlar da kilolarınızı gizlerken aynı zamanda uzun gözükmenizi de sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.