Rüyada bıçak görmek

Özlem çeken kişilerin bir araya gelerek, ayrı kaldıkları yılların acısını çıkarıp, hasretle özlem gidermeleri anlamına gelir.

Rüyada bıçak satın aldığını gören kişiye bir tuzak kurulacağı ve tuzağa düşürüleceği anlamına gelir.

Rüyada bıçak kaybettiğini gören kişi bir kazayı ya da içine gireceği bir belayı son anda atlatacak demektir.

Rüyada bıçağın keskin hale getirilmesi için bilenmesi kişinin yapmadığı bir işle ya da işlemediği bir suçla itham edileceğine işaret eder. Bıçak tek başına görüldüğü zaman kişinin bir rakibi ya da hasmı olduğuna işaret eder.

Bazı durumlarda da çok yetenekli, elinden her iş gelen, elini attığı her işi başarıyla icra eden bir erkeğe delalet eder.

 

Rüyada Bıçak Bilemek

Rüyada bıçak bilemek, rüya sahibinin gerçekleşmesini istediği iş için zahmete girmesi ve emek harcaması anlamına gelir.

Aynı zamanda öğüt anlamına gelir.

 

Rüyada Bıçak Tutmak

Rüyada bıçak tutmak güzel şeylere işaret eder.

Rüyasında bıçak tuttuğunu gören kişi itibar sahibi olan, saygı gören ve sevilen bir kişi olacak ve bu ömrü boyunca da böyle devam edecek demektir.

 

Rüyada Büyük Bıçak Görmek

Büyük bıçak bolluğun işaretidir.

Rüyasında büyükçe bir bıçak görecek olan kişinin kazancı da rızkı da artacak demektir.

 

Rüyada Keskin Bıçak Görmek

Rüyada keskin bıçak görmek faydalı kişiye işaret eder.

Rüyasında keskin bıçak gören kişinin zeki ve çalışkan bir arkadaş edineceğine delalet eder. Eğer bir kadın rüyasında keskin bir bıçak görürse gönlünü kaptırdığı erkeğe işarettir.

Rüyada keskin olmayan bir bıçak görmekse sadece iyi gün dostu olan birine işaret eder.

 

Rüyada Bıçakla Elini Kesmek

Rüyasında elini bıçakla kestiğini gören kişi, onu hayrete düşürecek ve çok şaşırtacak bir olay yaşayacak demektir.

 

Rüyada Bıçak Çekmek

Bir kimse ile yaşanacak sorun nedeniyle ortamın gerileceğine ve tarafların arasında buz gibi rüzgârlar eseceğine alamettir.

Rüyayı gören kişinin bir kimseyi hatası nedeniyle eleştireceğine ve uyaracağına bunun bir etkisi olmaması durumunda ise ona gözdağı verecek bir davranışta bulunacağına delalet eder.

 

Rüyada Bıçak Bulmak

Kişinin bir ilişkiyi, dostluğu, ya da aile bireylerinden birileri ile bağlarını keseceğine yorulur.

Aynı zamanda kişinin yaşayacağı bir kayıp ya da zarar nedeniyle deyim yerindeyse şapkasını önüne alıp kara kara düşünmesine ve nerede hata yaptığını anlayama çalışmasına neden olacak bir bela atlatacağına delalet eder.

 

Rüyada Bıçak Tutmak

Bu rüya kişinin bıçağı hangi maksat ya da hangi duyguyla tuttuğuna bağlı olarak yapılır. Kişi eğer bıçağı bir şey kesmek için tutuyorsa güç ve kudret demektir.

Eğer kişi bıçağı öfkeyle tutuyor ve onu bir kimseye karşı kullanmayı planlıyorsa o halde sağduyusunu kaybederek, mantığı dışında bir davranışta bulunması tepki toplaması ve ayıplanması anlamına gelir.

 

Rüyada Bıçak Yarası Görmek

Yakın bir arkadaşla arada bir düşmanlık olması ya da zaten bir düşmanlık sözkonusuysa onun perçinlenmesi, hatırlanması ve yeniden gündeme gelmesidir.

Rüyayı gören kişinin anlaşmazlık içinde olduğu bir kişi ile anlaşmazlıkları üzerinde karşılıklı olarak ısrarcı davranması iki tarafında inadından vazgeçmemesi demektir.

Geçmişte kalan bir mevzunun tekrar konuşulur olacağına ve insanların acılarının yeniden kanamaya başlamasına alamettir.

 

Rüyada Bıçak Atmak

Kişinin bıçağı neden attığına ya da nasıl attığına bağlı olarak yorumlanır.

Eğer kişi elindeki bir bıçağı yere atıyorsa bu onun bir konudaki inadını kıracağına ve bir işe rıza vereceğine işarettir.

Eğer kişi elindeki bıçağı birine onu öldürmek ya da yaralamak maksadıyla atıyorsa o halde kendisine karşı yapılacak bir hata nedeniyle stresli günler geçireceğine işaret eder.

 

Rüyada Bıçak Vermek

Rüyayı gören kişinin bir kimsenin davasında şahitlik yapacağı anlamına gelir.

Kişinin, bir haksızlık karşısında birine destek olacağına ve onunla birlikte savaşacağına delalettir.

Aynı zamanda, rüya sahibinin kimseye hayır diyemeyecek kadar naif, paylaşımcı ve ince bir karakteri olduğuna alamettir.

 

Rüyada Bıçak Kırılması

Aile bağlarında hayır olarak yorumlanır.

Rüyayı gören kişinin küs olduğu ve görüşmediği kimselerle el sıkışacağına, bir araya geleceğine ve eski günlerde olduğu gibi yan yana ve omuz omuza olacağına işaret eder.

Aslında bu rüya sahibinin çok ihtiyaç duyduğu bir şeydir ve bu gönül birlikteliği ve anlaşma ona çok iyi gelecektir.

 

Rüyada Bıçak Saplanması

Rüyayı gören kişinin bazı haklarının buna söz hakkı da dahil elinden alınması nedeniyle elinin kolunun bağlanması, sesinin çıkmaz olması ve büyük sıkıntılarının doğması anlamına gelir.

Atlatılması zor ve sancılı günler geçirilecek ve sonunda nefes alınacak demektir.

 

Rüyada Bıçak Saplamak

Kişinin sivri dilli oluşuna delalet eder.

Kişinin açık sözlü olması nedeniyle bazı sözlerinin insanlara dokunduğuna, onları rahatsız ettiğine, öfkelendirdiğine ve kızdırdığına alamettir. Kişinin bu huyu başını ağrıtabilir.

Bazen düşünceleri içinde tutmak daha hayırlı olacaktır.

 

Rüyada Çatal Bıçak Görmek

Kalabalık demektir.

Rüyayı gören kişinin bir yerden bir davet alacağına, insanlarla bir araya geleceğine, uzun sohbetler edeceğine, eğleneceğine, yiyip içeceğine yani keyifleneceğine işaret eder.

Zevk alınacak bir mekânda eksiksiz ve kusursuz bir şekilde ağırlanmak anlamına gelir.

 

Rüyada Kırık Bıçak Görmek

Rüyada kırık bıçak görmek, rüyayı gören kişinin bir imayla karşılaşacağına alamet eder.

Yani; kişinin bir konuşması, davranışı ya da tavrı nedeniyle çevresindeki bazı kimselerin rahatsız olacağına ve o kimselerin tepkilerini rüyayı gören kişiye üstü kapalı şekilde de olsa dile getireceklerine yorulur.

 

Rüyada Kör Bıçak Görmek

Gereksiz, angarya ve işe yaramayacak bazı işler üzerinde meşgul olmak demektir.

Rüyayı gören kişinin vaktini ve nefesini harcadığına, kafasını da yorduğuna değmeyecek bir mesele üzerinde varını yoğunu kaybetmesine, yok canıyla savaşmasına fakat karşılığında umduğunu bulamamasına işaret eder.

 

Rüyada Başkasının Elinde Bıçak Görmek

İnsanlara karşı temkinli ve mesafeli olmak gerektiğine, tabiri caizde kuyruğuna basıldığında her insanın bir canavara dönüşebileceğine alamet eder.

İnsanlardan gelecek tehlikelere ve bunlara karşı kendini düşünmek ve korumak durumunda olmaya yorulur.

 

Rüyada Ucu Kırık Bıçak Görmek

Bir zararı olmayacak, içinde kötülük olmayan yani bir tehlike arz etmeyen fakat kendini de taşımayı bilmeyen, dilinin kemiği olmayan, ağzına her geleni söyleyen bu nedenle sinir bozan bir takım kişilerin varlığına alamettir.

 

Rüyada Bıçak Hediye Almak

Rüyayı gören kişiye deyim yerindeyse aba altından gösterilecek sopa demektir.

Yani, kişinin üslubu tatlı sert olan bir kimseden yumuşak sözlerle tenkit edileceğine, yaptıklarıyla sorgulanacağına ve yargılanacağına işaret eder.

Ayrıca, yapılan işin günden güne daha iyi bir hale getirilecek tecrübeye ulaşılacağına delalet eder.

 

Rüyada Sustalı Bıçak Görmek

Dişli ve çetin bir rakip anlamıma gelir.

Rüyayı gören kişinin yakın çevresinde ve sürekli olarak iletişim halinde olduğu yenilmesi zor, sırtı yere getirilmesi neredeyse imkânsız bir insana işaret eder.

Kişinin bu kimseyle sürekli mücadele halinde olacağına yorulur.

Aynı zamanda, erken hamlede bulunan bir kişinin, girdiği tüm işlerde başarılı olacağına, kazancını katbekat arttıracağına, yakın arkadaşı ile işle ilgili bir ortaklık kuracağına ve zorlu durumlardan kurtulacağına alamet eder.

 

Rüyada Bıçak Satın Almak

Rüyayı gören kişinin kafaya taktığı ve diş bilediği bir düşmanına ve onu düşündükçe canının sıkıldığına ve kaba bir tabirle tepesinin attığına ve aklına kötü şeyler gelmesine rağmen kendisine hâkim olmayı ve de sinirini kontrol etmeyi başardığına delalettir.

 

Rüyada Bıçak Çalmak

Kişinin alt etmeye ve kendisine karşı üstün gelip, öne geçmeye çalıştığı bir kimse ile ilgili olarak eline geçecek önemli bir veriye, belgeye ya da gerçeğe alamet eder.

Karşı tarafı hamle yapma konusunda kısıtlayacak ve ona engel olacak bir duruma ya da gerçeğe vakıf olmak demektir.

Aynı zamanda, işlerle ilgili olan bir sorunun yetersiz bir kaynakla çözülmeye çalışılacağına, ancak bir türlü başa baş getirilemeyeceğine ve bu yüzden yeni bir gelir kaynağı arayışı içine girileceğine yorumlanır.

 

Rüyada Bıçak Düşürmek

Pek hayra alamet etmez.

Rüyayı gören kişinin bazı kimselere ve durumlara karşı çok savunmasız kalacağı anlama gelir.

Kişi öyle bir pozisyonda kalacak ki adeta deyim yerindeyse dili bağlanacak ve aslında söylemesi gereken onca söz varken ağzından tek bir kelime bile çıkmayacak demektir.

 

Rüyada Bıçak Görmenin Tabiri

Bıçak, insan yaşamı için çok önemli ve vazgeçilmez aletlerden biridir. İlkel zamanlardan örnek vermek gerekirse ilk insanların hayatı alet yapmayı keşfettikten sonra çok daha kolay ve konforlu bir hale gelmiştir.

Fakat amacı dışında kullanıldığı zaman da çok tehlikeli ve çok soğuk bir silahtır. Dolayısıyla bıçak bireyin psikolojisi üzerinde önemli bir yer edinmiştir.

Rüyada bir ekmeği, meyveyi ya da benzer bir şeyi bıçakla kesmek çok sıradandır ve bıçak o durumda önemli bir obje olarak değerlendirilmez.

Fakat durum bıçakla birini öldürmeye ya da yaralamaya gelince durum elbette farklılaşır. O zaman bireyin bir eylem hazırlığı içinde olduğu kanaatine varılması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.