Bere Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Havaların soğuması ile kışlıkların gardıroplarda yerlerini alması, yazlıkların ise bir tarafa kaldırılması, sanırım bu duruma kış deniliyor. Kış mevsimi ile kombinlerin yapılması, renk uyumları, model seçimleri derken, asıl önemli unsurada gelmiş oluyoruz.

Bere; kışlık kıyafetlerimizin olmazsa olmazları, en iyi tamamlayıcıları, hem sağlık hemde aksesuarın vaz geçilmez parçası berelerimiz.

Renk renk, model model bereler özellikle de kadınların asla vazgeçemediği aksesuarlardan oldu. 

Buna en önemli sebep kuşkusuz ki soğuktan kulakları ve kafayı koruması. Sıcak tutan ve kişiyi güzelleştiren bu bereleri seçerken nelere dikkat etmek gerekir? İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için kışın vazgeçilmezi berelerin kullanımı hakkında bazı bilgilerden kısaca söz edeceğiz.

Kış mevsimi içine girmiş iken kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes bere ve atkı takımlarını çıkardı ve kullanmaya başladı. 

Kışın Vazgeçilmezi Bereler

İlk olarak şunu belirtelim. boyutuna dikkat edin. Mutlaka yüz şeklinize uygun bere takmalısınız. Aksi halde olduğunuzdan daha çirkin görünebilirsiniz. 

Bir bere modelini seçerken, sadece mevsimi ve stili değil, aynı zamanda yüzünüzün şeklini ve hatta renk türünüzü de hesaba katmalısınız.

Eğer oval tipte bir yüzünüz varsa, herhangi bir modeli güvenle kullanabilirsiniz. 

Eğer yüzünüz yuvarlak ise, sizlere üst kısmı uzun olan modelleri öneririz. Bu yüze uzunluk kazandırır. Siz kafanıza tam oturmayan bereleri seçmelisiniz. 

Eğer üçgen yüzünüz varsa, yani çene kısmı sivri geliyorsa size birçok bere modeli gider. Ama yinede alnı öne çıkaran modellerden sakının.

Eğer dikdörtgen yüz şekline sahipseniz, size yüzü uzun gösteren modellerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Daha çok geniş siperli olanları seçin. Oval yüzlüler de çok şanslı. Her bere size gidecektir.

Bere oldukça kullanışlı ve pratik bir aksesuardır: modele bağlı olarak, hem gündelik rahat tarzı hem de klasik kıyafetleriniz ile gardıroplarda yer almaya fazlasıyla hak ediyor.

İşte başarılı kombinasyonların bazı örnekleri. Tarzınıza uyan görünümü seçin.

1 Yorum

  1. Vallahi hayran kaldım, çeşit çeşit bereler, gözlerim kamaştı. hastayım berelere, google abimizde sağolsun nereye göndereceğini biliyormuş sanki. sayın arkadaşlar, emeklerinize sağlık inanın gerçekten çok beğendim yazınızı, fotoğraflar harika, çok güzel fikirler edinmiş oldum, emeğinize elinize sağlık. kolaylar gelsin hepinize.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.