Ana Sayfa Anne Çocuk Bebeklerde En Çok Görülen Rahatsızlıklar

Bebeklerde En Çok Görülen Rahatsızlıklar

0
Bebeklerde En Çok Görülen Rahatsızlıklar

Canımızdan çok sevdiğimiz bebeklerimizin hayatımızda fazlasıyla önemli yer teşkil eder. Bebeklerimiz dünyaya gelmiş en güzel en temiz varlıklardır.

Bebeklerimizin büyüme süreçleri oldukça zorlu geçecektir, çünkü mikroplarla yeni yeni tanışan vücutları savunma yaparken çok fazla rahatsızlık ile tanışacaklardır. O yüzden bebeklerin büyüme evrelerini çok dikkatli bir şekilde geçirmeleri gerekir. Bu süreçte başarı tabiki anne ve babaya düşmektedir.

Bebeklerde basur

Basur sorunun aşılması için muhakkak beslenme düzenine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle anne sütü ile beslenen bebeklerde kabızlık sorunu var ise bunun sebebinin annenin yedikleri ile alakalı olacağını unutmayın.

Annelerin yedikleri besinlerin hangisinin bu sorunu yarattığını araştırarak beslenmesine dikkat etmelidir.

Bebeklerde besin alerjisi

Alerjiler ek gıdaya geçilme ile daha fazla belirgin olur. Özellikle süt ürünlerine alerjisi olan bebeklerin günlük yaşamında direkt olarak etkilenmesi göz önünde bulundurulması gereken detaylardandır.

Bebeklerde dizanteri

Dizanteri sorunu ise beslenme sistemi ile alakalıdır. Özellikle su yolu ile geçen geçen bir hastalık olan dizanteri hijyenik olmayan mekanlarda daha dazla yaygınlık kazanır.

Bu yaygınlığın en aza indirilmesi için içilen suların kaynatılması ya da bebeğin tükettiği besinlerin iyi bir şekilde yıkanması uygulanabilecek önlemler arasında yer almaktadır.

Bebeklerde Solunum Yolu Hastalıkları

Bebeklerde balgamlı öksürük

Özellikle kış ayların yaklaştığı kış aylarında salgın hastalıklar yoğunlukla görülmektedir. Hele ki doktorların balgam söktürmesi için özel olan ilaçlardan önerildiyse çocukların neredeyse öksürükten boğulma raddesine gelebileceği bilinmektedir.

Bazı doktorlar çocukların rahatlaması için balgam söktürücü önerirken bazıları da bu tahrişin yatışması için yumuşatıcı ilaçlar önerilmektedir.

Bebeklerde bronşit

Bronşitin nedenini ve nasıl geçeceğini iyice incelenerek araştırılmalıdır.

Bronşit özellikle nemli olan evlerde kendini tekrar etmektedir. Bu nedenle hem genetik hem de çevresel boyutunun olduğu görülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.