Burçlar kuşağının temizlik, titizlik takıntılı, işkolik, ayrıntı düşkünü, meraklı ve entellektüel burçları Başak’lar.
Hiçbir şey yapmadan duramayacağından tatilde de faal olabileceğiniz yerleri tercih edersiniz.

Ancak yeşillik ve kırlar, sade, temiz yerler ilginizi çektiğinden tatilde az bilinen bir köyü de seçebilirsiniz.

Özellikle yiyecekler, kaldığınız mekân vesaire mümkün olduğunca doğal ve hijyenikse tabii.

Entellektüel açlığınızı da çantanızdaki kitaplarla giderirsiniz. Kitapsız bir tatil sizin için de pek mümkün olmaz.
Öte yandan kültür turizmi kavramı da size uygun olduğundan, bir özelliği, örneğin lisanı, mutfağı, tarihi ile öne çıkan ilginç yerleri de tercih edebilirsiniz. Bu anlamda Yunanistan, Çin gibi yerler size ilginç gelebilir.

Yabancı bir ülkeye gittiğinizde öğreneceğiniz şeylerin başında oranın sağlık hizmetlerinin durumu, döviz kuru ve elbette en temiz saunanın hangisi olduğu gelir. İyi harita okuma kabiliyetiniz olduğundan şehri baştan başa, dil bilmeseniz bile, dolaşabilirsiniz. Örneğin Londra entellektüel açıdan sizi cezbeder. Londra’nın ünlü Bit Pazarı’na muhakkak uğrar, buradan dönüşünüzde herkesin hayranlığını kazanacak ucuz ama son derece kaliteli şeyler alabilirsiniz. Müze gezmek de yeni şeyler öğrenmek isteyen, iletişim ve zekâ gezegeni Merkür’ün yönetimindeki Başak’lar açısından ilginç olabilir.

Yolculuğa çıkmadan önce, gideceğiniz yerle ilgili her türlü gerekli bazen de gereksiz detayı planlamış olursunuz. Sizin için kendinizi akışına bırakmak diye bir şey pek mümkün olmadığından, gideceğiniz yerdeki programı günü gününe, hatta saati saatine planlarsınız.

Gideceğiniz yerin mutfağı da sizin için önemlidir ama siz mümkün olduğunca sağlıklı, hatta vejeteryan bir mönü seçmeye özen gösterir, bu konuda kesinlikle taviz vermezsiniz. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur şiarına sıkı sıkıya bağlı olduğunuzdan, günlük spor aktivitenizi gerçekleştirebileceğiniz yerleri tercih edersiniz. Hiç olmazsa bol bol yürürsünüz. Bu nedenle sağlıklı saunalar, kaplıcalar da çok temiz olması kaydıyla sizin için uygun olabilir. Doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz yerler de uygundur ve çevikliğinizle bütün grubun önüne geçebilirsiniz. Gece hayatı ise başınızın çok hoş olmadığı bir şeydir, sakin ve açık hava barı, hafif bir müzik sizin gece hayatı kapasitenizi fazlasıyla doldurur.

Hayatlarında hiçbir ayrıntıyı ihmal etmeyen Başak’lar bütün ayrıntıları düşünülmüş tatilleri seçerler. Kimi zaman gizemli yerler de Başak’ların ilgisini çekebilir, Peru, Hindistan, Afrika gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.