Hayaller, vizyonlar gezegeni Neptün’ün yönettiği su grubu Balık’ların zaman zaman kilo ile büyük sorunu olabilir.

Zevklere düşkünlük, güzel yemek ve içkiye büyük eğilim bunun bir nedeni olabildiği gibi, duygusal ihtiyaçları gidermede yemek yeme ile tatmin olma gibi bir eğilim de başka bir nedeni olabilir.

İradeleriyle tanınmış olmadıklarından kilo almaya başladıklarında bunun önünü almaları da zor olabilir.

Öte yandan güzelliğe aşık Balık’ların kendilerini ya da çevredeki hiçbir kişiyi obez görmeye tahammülleri olmayacak, zor da olsa bir diyet ve egzersiz programına başlayacaklardır.
Balık kadını:

Bir diyet programına başlar başlamasına da, daha o akşam bir şekerleme ya da kremalı pasta yiyebilir. İkili doğaları onlara birçok konuda olduğu gibi diyete bağlı olma konusunda da farklı şeyler söyler. Bu nedenle çabuk zayıflatan diyetleri ve hatta zayıflama haplarını tercih edebilirler. Bunlardan hangi koşulda olursa olsun uzak durmaları gerekir. Yine sıkıya gelemeyen Balık kadınlarının düzenli egzersiz yapmaları çok zordur.

Ancak yapmaları da şarttır. Onlar için en ideal diyet içinde çeşitli diyet reçeteleri de bulunan, yiyecek skalası zengin diyetlerdir. Neptün’ün verdiği hayal gücü kendilerini ideal kiloda ve güzel görünürken hayal etmelerine yardım eder ve bu da kilo vermelerini ve egzersiz yapmalarını kolaylaştırır. Kesinlikle her türlü ilaçtan uzak durmaları gerekir.

 

Balık erkeği:

Onun için diyet konusu bir duygusal meseledir. Her şey iyi giderken, diyet ve egzersiz programlan düzenli işlerken mesele yoktur ancak en küçük bir kilo vermede duraklama morallerini bozar ve derhal disiplini bozarlar. Balık erkelerinin diyet reçeteleri ve programı da tıpkı kadınlarında olduğu gibi çok seçenekli olmalıdır. Gereken esnekliği onlara sağlamalıdır. Eğer partnerlerinden ve çevrelerinden bir dayanışma gelirse diyet programlarının daha başarılı olacağına kuşku yoktur.

Yüksek proteinli, düşük yağ ve şeker içeren bir diyet Balık’lar için idealdir. Balık burcu ayaklar ile birlikte, duyma, dokunma ve tatmayı temsil eder. Demir eksiliği de Balık’lar çok sık görülebilir. Bu nedenle zengin demir içeren karaciğer, yağsız sığır eti, kuzu eti, yumurta sarısı, beyin, midye, ıspanak, soğan, arpa, marul, buğday ekmeği, kuru fasulye, elma, üzüm, limon, portakal, şeftali, hurma, kuru erik ve üzüm, maydanoz gibi yiyecekler Balık’ların mönüsünde yer almalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.