Bahçeli Evler İçin Veranda Örnekleri

0
488

Bahçeli Evler İçin Veranda Örnekleri

Genelde müstakil evlerde bulunan, evin girişi veya bahçe kısımlarında, duvara bitişik veya ayrı olarakta tasarlanabilen, isteğe göre üstü açıkta bırakılabilen ve isteğe göre dizayn edilen evden ayrı tutulmuş bu bölüme yaz bahçesi veya genelde veranda denilmektedir.

Verandalar genelde üstü açık oturma alanları olarak düşünülebilir. Fakat olumsuz hava koşulları sebebiyle kısmi bölümleri çeşitli alternatiflerle kapatılabilir. Verandalara genelde müstakil evlerde, bazende şehrin kalabalık ortamlarında geniş balkona sahip evlerin balkonlarında alternatif örneklerle veranda oluşturulabilmektedir, fakat ağırlık olarak yazlık evler, doğa içinde olan evlerde daha çok bulunurlar.

Veranda Dekorasyon Fikirleri

Veranda yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur kullanılacak dekorasyonda tercih edilen malzemelerin o bölgenin hava şartlarına uygun olup olmadığıdır.

Doğa ile iç içe bir mekanda, rahatlatıcı ve ferahlığı açısından dekorasyonunuzu toprak tonlarını kullanmak makbuldür.

Yaz aylarında ise verandanıza renkli yastıklar ve çeşitli objelerle dekorasyon aksesuarları ile ortamı daha canlı hale getirebilirsiniz. Kış aylarında ise biraz daha koyu tonlar tercih edilebilir.

Verandanız için seçeceğiniz mobilyalar daha çok zevkinize ve mekana göre dizayn edilebilir, malum sizin bahçeniz sizin verandanız, sonuçta açık havada rahatça oturabileceğiniz, hoş sohbetlerle, gönül rahatlığı ile dinlenebileceğiniz bir ortamınız olacak.

Verandanızın büyüklüğüne göre bir köşesine dilerseniz salıncak yerleştirebilir, dilersenizde uygun bir oturma gurubu ve sevimli bir sehpa ile güzel bir kitap okuma alanı oluşturabilirsiniz kendinize.

Dekore ettiğiniz verandanızda sabah çaylarınız, öğle araları veya ailenizle güzel bir akşam yemeği, hayal etmek size kalmış.

18. 1

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.