Her ne kadar “ve sonsuza kadar mutlu yaşadılar” diye biten masallarla büyümüş olsak da, hiçbir ilişkinin sonsuza dek sürme garantisi yok…

 

Ancak yine de konu ayrılık olduğu zaman, bu durumu anlayışla karşılamak pek de mümkün olmayabilir. Biz de bu dönemi daha kolay atlatabilmeniz için biten ilişkinizin ardından dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

 

Ondan uzak durun

Ne olursa olsun, her zaman başınız dik olmalı. Ayrılıktan sonra bir anlık özlemle sesini duymak için aramak ya da özlediğinizi belirtmek için asla aramayın. Bu süre zarfında sessiz kalmayı tercih edin. Siz ne kadar kendinize güvenirseniz o kadar çekici olursunuz. Çaresiz bir kadın asla çekici değildir.

 

Önceki sevgilinizi aramayın

Eski sevgilinizi çok özlediğiniz bir anda sizin üzüldüğünüzü gören bir arkadaşınızın bir anlık, sizi onu aramanıza yönelik telkinlerine karşı dikkatli olun. Sizin o an üzüldüğünüzü gören arkadaşınızın size bir an iyilik yapmak için verdiği tavsiye, sizi daha çok üzebilir.

Ayrılık döneminde daha sert arkadaşlarınızla görüşmeniz, sizin yararınıza olacaktır. Öncesindeki eski sevgililerinizi aramayın! Yenisinden ayrıldıktan sonra eskisine dönmek zaten saçmadır. Unutmayın onlardan da ayrılırken aynı üzüntüyü yaşadınız. Bir anlık boşluğunuzu sizi daha da üzebilir.

 

Dinlediğiniz şarkılara dikkat edin

Duygusal şarkı dinlemek için asla bu dönemi seçmeyin. Daha haraketli müziklerle eğlenmeye çalışın. Unutmayın romantik şarkılar her zaman, eskileri hatırlatır ve sizi bunalıma iter.

 

Onu sosyal medyada takip etmeyi bırakın

Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde, eski sevgilinizin her paylaşımından pay çıkarmayın. Unutmayın; onu her zaman ne yaptı diye kontrol etmek; acınızı daha da artırır. Eğer ben kendime hakim olamıyorum diyenlerdenseniz, yapabileceğiniz en iyi şey hesabınızı kapatmak yada onu arkadaş listesinden silmek olacaktır.

 

Karşınıza ilk çıkanla unutmaya çalışmayın

Elbette birgün başkasıyla tanışacaksınız ama hemen değil. Tanıştığınız insan belki size uygun olabilir. Ama ayrılık evresinde yeni bir ilişkiye doğru atılan her adım, ayrılık acısını unutmak adına atılmış ise size zarar verecektir. Hiç acelesi yok; kusursuz bir zamanda daha iyi ilişkiler kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.