Ayrılık Acısını Unutmanın Yolları

0
295
ayrilik-acisini-unutmanin-yollari

Aşk hayatta olduğunuzu yaşadığınızı hissettiren, hayatınıza anlam katan kendimize ve dünyaya başka bakmamızı sağlayan en güzel duygu. Ne kadar güzel ve derinse aşk, yokluğunu hissetmek ve yitip gittiğini bilmekte acı verici.

 

Bulduğunu sandığın o kişiyi kaybetmek, hayallerinizin artık olmayacağını düşünmek ve bütün bunların karşısında çaresiz kalmak içinizden bir organı çekip almışlar gibi boşluğunu ve sızısını hissedeceksiniz.Hiç geçmeyecek gibi gelse de içten içe zamanla iyileşeceğinizi biliyorsunuz aslında. Bir şeylerin iyi olabilceğine inanmak bile istemiyorsunuz.Evet acı çekiyorsunuz.Acı çekmeyeceğinizi kimse garanti edemez ama en azından daha az hasar alarak hayatınıza devam edebilirsiniz.

İLK ADIM ayrıldığınızı kabullenmeniz gerekiyor. Bitti . Hayır bitemez, nasıl olur gibi kendinizi yıpratıp sorgulamayı bir kenara bırakın ve kabul edin. Ayrıldınız.Zor günler geçireceksiniz.Yaşanmışlıkların, alışkanlıkların, aşkın olduğu bir birlikteliği kaybetmeyi kabullenmek ve atlatmak kolay olmayacak.Hatıralarınız ve kalbinizde ki o ince sızı size onu unutturmamak için elinizden geleni yapacak.

İKİNCİ olarak, zamana ihtiyacınız olduğunu bilin. Bir anda herşeyin düzelmesinin mümkün olmadığını zamanla daha iyi hissedeceğinize inanın.

ÜÇÜNCÜ adımınızda kendinize eziyet etmeden hatalarınızla yüzleşmelisiniz. Bir ilişki bittiyse sebepsiz görülsede altında yatan hatalar vardır. Dövünmeden kendinizi suçlamadan analiz edebilmelisiniz. Her şeyi önünüze koymalı doğrusuyla yanlışıyla hatalarınızı kabullenmelisiniz.

DÖRDÜNCÜ adım da ondan uzaklaşmayı denemelisiniz.Sürekli ona ait hatıralarla başbaşa olmak size hiçbir şey kazandırmaz. Aramayın ,mesaj atmayın uzak durup kendinizle başbaşa kalmalısınız.Sürekli arkadaşlarınızla ondan konuşmak yerine farklı şeyler yapmak biraz eğlenceli vakit geçirmek size herşeyin bitmediğini gösterecek. Eğer bütün çabanıza rağmen boğazınızdaki düğümü hafifletemediyseniz oturup ağlamak ya da depresyona girmek yerine yazmayı deneyin.Daha kolay dökeceksiniz içinizdekileri.Hikaye yazar gibi ona mektup yazar gibi bütün aşkınızı öfkenizi kelimelere döktüğünüzde daha rahat bi nefes aldığınızı hissedeceksiniz.

BEŞİNCİ adımınız hayatınıza yeni bir şeyler katmak olmalı. Kendinize yeni uğraşlar edinmelisiniz.Spor yapabilirsiniz farklı hobiler edinebilirsiniz.

ALTINCI ve en önemli adımınız hatıralarınızdan ve ondan uzaklaşmak. Ona ait olan eşyaları,hediyeleri kısacası size onu hatırlatan herşeyi göz önünden kaldırın.Sosyal medya hesaplarından onu takip etmeyi ve mesaj içerikli paylaşımlarda bulunmaktan vazgeçin. Unutmanız gerekiyor ve bunun için elinizden geleni yapmalısınız.

YEDİNCİ ve son adımınız kendinizin kıymetini bilin! Kendinizi yemeğe uyumaya vermeyin.Heleki çivi çiviyi söker diyip yeni ilişkilerde deva aramayın. Bekleyin zamanın size iyi geldiğini hissedin.Zamanı geldiğinde tekrardan nasıl aşık olduğunuzu bile anlayamayacaksınız.Ayrılık acısından kaçamazsınız yaşayanacak, acıyacak unutmayacaksınız ama geçecek.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.