Ana Sayfa Burçlar Aslan Burcu Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu (23 Temmuz-23 Ağustos)

Yönetici Gezegeni: Güneş

Türü: Erkek, pozitif

Grubu: Ateş, sabit

Simgesi: Bu burcun simgesi bir erkek aslan. Erkek aslanlar iyi birer avcı değillerdir. Onlar evde çocuklara, yavru aslancıklara bakarlar, dişi aslanlarsa avlanıp “yuvaya” yiyecek getirirler.

Ama aslanın dişisi de erkeği de birer güç simgesidir.

Yunan mitolojisine göre, insanların arasındaki güç simgesi Herkül’ün ilk avladığı hayvan da aslandı, yani Herkül bir aslanı elleriyle öldürerek dünyanın en güçlü adamı olduğunu kanıtlamıştı.

Bugünse aslan bu burcun bütün özelliklerini taşır, güç, ışık ve zekânın temsilcisidir. Onu sadece en güçlü olan yenebilir.
Onu anlatan sözcükler: Ateşli, gösterişli, şık, yetenekli, yaratıcı, cömert, rol yeteneği olan, güçlü, lider, dramatik, talepkâr, kral-kraliçe, otoriter, kendini beğenmiş, güvenen, dik kafalı, gururlu, girişken, romantik, müsrif

Rengi: Altın rengi, turuncu

Uğurlu günü: Pazar

Uğurlu sayısı: 1 ve 4

Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, orkide, ay çiçeği, kadife çiçeği, kırlangıç otu, tutku çiçeği

Uğurlu kokuları: Misk, portakal çiçeği

Vücutta yönettiği yer: Kalp, omurga, sırt bölgesi

Ağaçları: Palmiye ağacı, defne, biberiye, sedefotu

Gıdaları: Et, pirinç, bal, şarap, yüksek demir içeren bütün bitkiler

Hayvanları: Bütün kedigiller

Ülkeleri: İtalya, Romanya, Sicilya, Çek Cumhuriyeti, Güney Irak, Lübnan, Güney Fransa

Şehirleri: Roma, Prag, Bombay, Madrid, Şikago, Philadelphia, Los Angeles, Şam

Karakteristik: Cömertlik

İdeali: Zirveye çıkmak

Hatası: Övünmek

Uğurlu taşı: Safir.

Kitapları: Aslan burçları dramatizasyon eğilimi olan tiplerdir, her şeyin en gösterişlisini, en görkemlisini isterler. Bu yüzden bestseller yazarlarının bile en kalitelilerini okurlar. Mesela John Le Carre. Tabii Sylvia Plath veya İnci Aral da sevdikleri yazarlardandır.

Filmleri: Filmleri de görkemli olur Aslanlar’ın. Örneğin Titanic başucu filmleridir. Ayrıca Baba serisinin hiçbir bölümünü kaçırmamışlardır. Amerikan Güzeli’ne bayılırlar.

Müzikleri: Beatles, Michael Jackson, Frank Sinatra, Aretha Franklin, Ajda Pekkan, Prince, Teoman… Fazla söze gerek var mı?

Televizyon alışkanlıkları: CNBC-e’deki dizilerin hepsini seyrederler. Ayrıca Uğur Yücel ve Timuçin Esen’li Hırsız-Polis son dönemdeki favorilerindendir. Ama en çok sinema filmleri kuşağına tutkundurlar.
Aslan’lar hırslı, yürekli, dominant, iradeli, pozitif, bağımsız, kendine güvenlidirler. Kendileriyle gurur duyarlar.
İster statükoya karşı ister statükocu olsunlar, lider doğarlar ve öyle kalırlar.Emir verecekleri, kumanda edecekleri pozisyonlarda gerçekten en iyi özelliklerini sergilerler.

Kişisel manyetizmaları, çekicilikleri göz alıcıdır. Yüce gönüllü bir zekâları vardır. Öyle ki; Aslan’ların emri altında olan kişiler onlara büyük saygı ve sevgi beslerler. O da “tebaa”sından liyakat bekler zaten.

Aslan’lar çok karmaşık değillerdir. Ne istediklerini bilir ve bütün enerjilerini, yaratıcılıklarını kullanarak istedikleri sonuca ulaşırlar.
Neyin peşinde koşacaklarını bildiklerinden sonuca ulaşmaları da zor olmaz. Takipçileri bir Aslan’la dans ettiğinin çok farkındadır, farkında olmasa bile kısa zamanda bunu görecektir. Bir Aslan’la birlikte olmak, normalden büyük düşünmeyi, büyük davranmayı gerektirir. Ancak Aslan’ların bu büyük düşünme tutkuları ve yüce idealleri bazen çevrelerindekileri, onlarla birlikte hareket edenleri korkutur. Yine de, ancak Aslan’ların beceriklilikleri ve olayların ya da herhangi bir problemin tam kalbine ulaşma yetenekleri, onlara bağlı olanların, onlarla birlikte hareket edenlerin güvenini tazeleyecektir.

 

Gösterişli ve idealist

Genel olarak Aslan’lar idealist, iyicil, insancıl ve lütufkârdır. Güçlü bir zekâları vardır ve geniş perspektifli düşünebilirler. Bazı Aslan’lar çok güçlü dini duygulara sahip olabilirler. Dinsel inançları güçlü Aslan’lar bu inançlarına sıkı sıkıya bağlanacak ve geleneksel inançları ve kuralları korumak, onları gereğince yerine getirmek için var güçlerini sarf edeceklerdir. Bu tavırları, liberal görüşlülere son derece günden dışı, eski moda gelse de Aslan’lar inanışlarında ve idealizmlerinde son derece samimidirler.

 

Gurur kibre dönüşürse

Herkesin olduğu gibi Aslan’ların da kusurları vardır. Negatif yönleri güçlü bir Aslan, insanlığın görebileceği en büyük baş belalarından biri olabilir. Aşırı gururu, aslında kibri, emir veren tarzı, soğukkanlılığını kaybeden telaşıyla gerçekten can sıkıcı olabilir. Eğer rakiplerini alt etmek isterlerse, zaman zaman kurnazlık yapmaktan, dolaplar çevirmekten ve onları kötülemekten çekinmeyebilirler. Benmerkezcilik, övgü açlığı, kendini beğenmişlik, tumturaklı sözler, zahmetli tavırlar, snob bir üstünlük duygusu, küstahlık, buyurganlık, tepeden bakma Aslan’ların kötücül, negatif özellikleri arasında sayılabilir.

Bütün bunların yanı sıra, Aslan’ların başka negatif özellikleri vardır. Lükse düşkünlük, güç arzusu, sınırsız cinsel şehvet, duygusal müptelalık gibi. Bu negatif özellikler bazen o denli ileriye gidebilir ki; herkes onlardan adeta köşe bucak kaçar. Ancak Aslan’ın gururunun her şeyden önce geldiğini bilmek gerekir. O yüzden Aslan, genellikle fazla düşünmeyecektir. Gururu bunu engeller. Dikkatli olmaları gereken şey ise kontrolsüz acelecilikleridir. Bu, onların düşüşünü hazırlar.

 

Doğuştan kral

Neyse ki, Aslan’lar pek disiplinsiz değillerdir. Bütün bu köpükleri önleyecek, genellikle dengeli içsel bir bilgelikleri vardır. Onları üzen şeylere karşı zekâlarını bilinçli şekilde kullanmayı bilir ve kötülüklerin üstesinden gelebilirler. Profesyonel hayatta daima en üstte olmak isterler. Politikacı olurlarsa, ancak hükümette yönetici pozisyonda görev aldıklarında rahat ederler. İş hayatında ya şirket başkanı olurlar ya da en azından yönetici pozisyonundadırlar. Mükemmel organizasyon yetenekleri vardır.

Uzağı görebilirler. Yeni projelerin temelini atarlar. Bir projede yardımcı olarak başlasalar bile çok geçmeden projenin yöneticisi olurlar. Çünkü hırslıdırlar, çünkü küçük ve ayrıntılı işleri yapmayı sevmezler. Sanatsal alanda bir Aslan sahnelerin yıldızıdır. Zaten tiyatro ile Aslan çok yakından ilişkilidir. Gösteri dünyası Aslan’ların en rahat edeceği alanlardan biridir. Komediden çok dramları tercih ederler, çünkü dramda daha çok abartı ve görkem vardır. Aslan’lardan mükemmel orkestra yöneticileri, büyük müzisyenler çıkar. Ressam olurlarsa büyük boyutlu çalışırlar. Aslan kadınları da yardım derneklerinde çalışmaya bayılır.

 

Güzelliğe âşık, aldatmaya meyilli

Aslan’lar ilişkilerinde açık, zeki, samimi ve güvenilirdirler. Dışadönük ve sıcaktırlar. Nazik ama açık konuşmayı severler. Bir Aslan güvendiği bir insan tarafından reddedilir ya da onun ihanetine uğrarsa büyük tepki gösterecek, çok derinden yaralanacaktır. O zaman şiddetle kükrer. Öfkesi de yakıcı olur. Yargılama mekanizmalarının çok iyi çalıştığı söylenemez. Sevdiklerinden ve ona bağlı olanlardan had safhada bağlılık ve hayranlık beklerler, bu da bazen hayal kırıklıklarına yol açabilir. Çok güçlü bir seks dürtüleri vardır.

Karşı cinse doğru çekilirler ve yoğun cinsel arzuları tatmin etmek isterler. Sırf zevk ve güzellik uğruna, bir çekici partnerden diğerine koşarak sayısız aşk ilişkisine girerler. Ne yazık ki aldatmaya yatkındırlar. Evliliklerinin de bu nedenden bittiği görülür. Aşkları sürdüğü sürece sevdiklerine karşı samimi, cömerttirler ve evlerine bağlıdırlar; ancak ihmal edildiklerini hissederlerse durum değişir. Almayı bilirler ama vermeyi öğrenmeleri gerekir.

Önceki İçerikYengeç Burcu Ünlüleri
Sonraki İçerikAslan Burcu Erkeği
Atlas
Geçmiş, Şimdi, Gelecek, Her şey birbiriyle bağlantılıdır. Hayatımızın Kıymetini Bilelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Urban Kitchen with Granite Tops, Exposed Bulb Lights and Island

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

How To Use Basic Design Principles To Decorate Your Home

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Patricia Urquiola Coats Transparent Glas Tables for Livings

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Another Big Apartment Project Slated for Broad Ripple Company

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Recent Comments