Hayatın zevklerine düşkün, iyi ve gösterişli yaşamayı seven Aslan’lar kaliteli yemeklere, şık içkilere bayılırlar.

Öte yandan şişmanlık, güzelliğinin, gösterişinin bozulması bir Aslan’ı kesinlikle mutsuz edecektir. Aslan’lar bedenleriyle gurur duymak, güzel kıyafetler içinde havalı havalı gezmek isterler.

Bedenlerinin kaslı yapısıyla gurur duyduklarından, egzersiz de hayatlarının bir parçasıdır.

Yine de zevke düşkünlük ile bedene düşkünlük arasında bir çatışma yaşanırsa, kilo alabilirler ve bu durum onları hiç de memnun etmeyecektir. Bu nedenle diyete başlamaları zor olmaz.

Aslan kadını:

Derhal kilo vermek isteyeceklerinden sıkı, çabuk sonuç alınan diyetlere eğilim gösterirler. Yenilikçi diyetler ilgilerini çeker, genellikle geleneksel olanlarına yüz vermezler. Aynı zamanda gururlu olduklarından başarısızlığa hiç gelemez ve sonuna kadar zayıflamanın peşinden giderler. Öte yandan hem diyet hem de egzersiz programının Aslan kadınlarını sıkmayacak, onlara belli bir serbestlik tanıyacak şekilde olması yerinde olur.
Genellikle başarılı bir şekilde zayıflamak için iyi bir organizasyon ve planlama şarttır; Aslan kadınları da bu konuda bir hayli başarılıdır.

 

Aslan erkeği:

Tıpkı kadınları gibi, onlar da kilo aldıklarında diyet ve egzersiz programına hevesle başlayacaklardır. Onların da yegâne arzusu bir an önce sonucu görmektir. Ancak kilo verdiklerini görür görmez, koruma kısmını önemsemeyecek, derhal diyeti bırakarak hızlı hayatlarına dönmek isteyeceklerdir. Bunu önlemek için mutlaka koruma programına uymaları gerektiğine ikna edilmeleri gerekir.

Yine ara sıra diyet sınırlarının dışına çıkıp, gönüllerince bir gece yaşamalarına izin vermek yerinde olur. Öte yandan yaptıkları her şeyle gurur duyan Aslan erkekleri başarılı bir diyet ve egzersiz programından da gurur duyacaklardır. Hayata genellikle olumlu bakmaları, kilo verirken de işlerine yarayacaktır. Aslan’lar genel olarak çok sevdikleri ama kalbi zorlayan, et gibi yüksek kolesterol içeren besinleri azaltmalıdırlar. Bedenlerine gereken magnezyum fosfat için kuzu eti, kümes hayvanları, kereviz, elma, incir, şeftali, limon ve badem gibi besinleri tüketmelidirler. Porsiyonları yüzde elli azaltmak da Aslan’lar için iyi bir çözüm olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.