Rüyada Anlatmak

Kişinin öğüt vereceğine, karşısında kendisinden yardım isteyen birinin olacağına ve kendi hayat tecrübelerinden, sahip olduğu maddi ve manevi güçten edindiği tecrübeleri paylaşacağına alamettir.

Hata yapan bir tanıdığın kişiden alacağı öğütler sayesinde hayatına farklı bir yön vereceğine, kişinin bilgisi ve hoşgörüsü ile hata yapan kişilere her zaman yardım edeceğine işarettir.

Aile içinde çıkan aksilikler veya istenmeyen davranışlardan oluşan sorunların da kişinin anlayışlı tavrı sayesinde kolaylıkla çözüm bulacağına, iş yerinde oluşan krizlerin kısa süre içinde pratik bir zekayla ve mantıksal açıdan değerlendirilerek çözüme kavuşturulacağına da alamet eder.

Eğitim hayatının uzun sürmesine veya akademik kariyer yapmaya da yorumlanır.

 

Rüyada Masal Anlatmak

Küçük bir çocuğa masal anlattığını gören kişiler örnek bir ebeveyn olurlar.

Çocuklarına kendi hayat tecrübelerini aktaran rüya sahibinin hoşgörülü ve hayal gücü geniş biri olduğuna işaret eden rüya, çocuk sahibi olanların evlatları ile aralarındaki bağın hiçbir zaman azalmayacağına, her zaman evlatlarına destek olacağına, onların hata yapmasını engellemek için doğruları erken yaşlarda anlatacağına alamettir.

Yetişkin birine masal anlattığını görmek ise o kişiyi kandırmak anlamına gelir ve rüya sahibinin karşısındaki kişinin içinde bulunduğu durumu kullanarak kendi menfaatine yarayacak şekilde konuşmalar yapacağını, başkalarının zayıflıklarından yararlanmak isteyeceğini bildirir.

 

Rüyada Ders Anlatmak

Akademik bir kadroda görev alınacağına ya da önemli bir kurumdan iş teklifi alınacağına, kişinin hayatını genellikle tecrübelerini paylaşarak sürdüreceğine, genç, deneyimsiz kişilere her zaman fikir olarak destekte bulunup, onları her türlü zorlukla mücadele edebilmeleri için motive edeceğine yorumlanır.

 

Rüyada AnlatmanınTabiri

Bilinçaltında kişiyi sürekli rahatsız eden bazı açığa çıkmamış düşüncelerin, bir türlü ifade edilemeyen sözlerin, açılmak istenen fakat çekinilen konuların sembolik bir ifadesidir.

Anlatmak, kendini ifade etmek isteğine, kişinin sorunlarını paylaşarak çözüm bulma arayışına girdiğine de işaret eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.