Rüyada Anahtar Görmek

Tek bir şekilde yorumlanmaz.

Rüya sahibi elindeki anahtarla eğer bir yeri açabiliyorsa bu iyiye kapatıyorsa bu da kötüye işaret eder.

Rüyada görülen anahtar bir dileğin ya da rüya sahibinin olmasını çok istediği bir şey için Allah’a yakarışın işareti olarak kabul edilir.

Rüyada salt bir anahtar görmek dini vecibeleri yerine getirmeye işaret eder. Anahtarın elden düşürülmesi, dini vecibeleri tamamen bırakıldığı anlamına gelmez ama rüya sahibinin dini görevlerini yaparken isteyerek yapılmadığı anlamına gelir.

Anahtar tek başına görüldüğünde çok hayırlı şeylere işaret eder. Sağlığa, huzura, müjdeli haberlere, hayırlı çocuklara, kazanca, helal rızka gibi, bir kimse rüyasında anahtar aldığını görürse bu onun büyük bir varlığa ve zenginliğe kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada birden fazla anahtar görülmesi tek bir anahtar görülmesinden kat be kat daha iyidir. Birden fazla anahtar gören kişinin büyük bir servete sahip olacağı anlamına gelir.

 

Rüyada Anahtar Kaybetmek

Rüyada anahtar kaybetmek herkes için aynı anlama gelmez. Kadın için farklı, erkek için farklı şekilde yorumlanır.

Bir kadın rüyasında anahtar görürse bu eşiyle yaşayacağı sorunlara işaret eder.

Bir erkek rüyasında anahtar görürse o rüya sahibi için bir hane değişikliği olacağı anlamına gelir.

 

Rüyada Çok Sayıda Anahtar Görmek

Rüyada çok sayıda anahtar görmek en hayırlı şeylere işaret eder.

Kişinin mesleğindeki başarıları, yükselişi ve artacak olan kıdemine delalettir.

 

Rüyada Anahtar Aramak

Rüyada anahtar aramak, gerçek hayatta da iş görecek birilerini aramak anlamına gelir.

Rüya sahibi anahtar aradığı zaman kendi işleri için ona yardımcı olacak birini arıyor demektir.

Aynı zamanda bu rüyanın anlamı, rüya sahibinin sermayesini bir iş için kullanmak istediğini ve bu yöndeki düşüncelerini işaret eder.

 

Rüyada Anahtar Vermek

Uzun bir zamandan beri yapılan işte büyük başarılar kazanılacağına, maddi açıdan çok kazanç getirecek bir işe girileceğine, epeydir ödenemeyen borçların kısa süre içinde kolayca ödeneceğine, bu sayede uykusuz geçen gecelerin sona ereceğine, sevilen kişileri mutlu edecek bir haber alınacağına ve düşmanların ortaya konacak bir projeyle yenilgiye uğratılacağına işaret eder.

Kişinin, sevenleri sayesinde sırtının hiçbir zaman yere getirilemeyeceğine ve en zor anında bile kendisine yardım eli uzatacak birisinin bulunacağına delalet eder.

 

Rüyada Anahtar Kırılması

Sorunlu geçen bir dönem yaşamaya, bu dönem içinde birçok sağlık sorunu ile boğuşmaya, iş fırsatlarını kaçırmaya, yakın bir akrabanın ihanetine uğramaya, iş konusunda yapılacak gereksiz bir hamleden ötürü üzüntü duymaya, dar boğaza girmeye ve dertleri sıkıntıları ve sorunları arttıracak bir durumla karşılaşmaya alamettir.

Aynı zamanda, yapılacak bir işte sorun getirecek bir kişi ile tartışma yaşanacağına ve maddi açıdan zorluk çekileceğine rivayet edilir.

 

Rüyada Anahtar Almak

Kısa süre içinde hayallere kavuşmayı sağlayacak bir işe girileceğine, çalışmaların büyük başarı ve kazanç getireceğine, ele geçen fırsatların çok doğru ve kazançlı bir şekilde kullanılacağına, yeni gayrimenkuller alınacağına, sağlık sorunlarının son bulacağına, anne baba duasının alınacağına ve yardıma muhtaç kişilere yardım edileceğine yorumlanır.

Kişi, Allah yolunda çok hayırlı işlere imza atacak ve vicdanı her zaman rahat olacak demektir.

 

Rüyada Ölüden Anahtar Almak

Çalışma hayatında yaşanan bazı kötü olaylardan ötürü yeni bir işe girileceğine, bu işte yüksek bir mevkiye terfi alınacağına, yapılan hataların kısa süre içinde telafi edileceğine, kırgınların barışacağına, haneye bolluk ve bereket dolacağına, hasret çekenlerin buluşacağına ve ferahlığa çıkılacağına delalet eder.

Ayrıca, alınacak bir kararla birlikte yeni bir şehirde bir işe girileceği ve maddi ve manevi olarak rahat bir hayata ulaşılacağına alamettir.

 

Rüyada Kırık Anahtar Görmek

Sağlık sorunları ile uzun bir süreden beri uğraşan bir kimsede çok üzücü bir haber alınacağına, kötü alışkanlıklardan birine tekrar başlanacağına, sevilen kişilerin arasını bozan bir kişi ile yüzünden eşlerin arasının açılacağına, hatalı bir adım yüzünden iş yerinde ihtar alınacağına ve uzun yıllardan beri hayal edilen şeylerden uzaklaşılacağına yorulur.

 

Rüyada Anahtar Değiştirmek

Kişinin, akrabalarından birinin hayırsız bir evlada sahip olacağına, bu evladın aile bireylerini ve akrabalarını kötü duruma düşüreceğine, istenmeyen ve maddi manevi büyük zararlara yol açan bir işe kalkışacağına, bu yüzden bütün aile bireyleri ve akrabalar tarafından dışlanacağına ve buna rağmen yaptığı hatalara devam edeceğine işaret eder.

Aynı zamanda, yakın bir arkadaşa ve maddi olarak büyük bir kazanca veda edileceğine delalettir.

 

Rüyada Anahtar Hediye Etmek

Rüyayı gören kişinin, yeterli ve düzenli beslenmesi, kendisine dikkat etmesi ve düzenli bir hayat sahip olması sayesinde sağlıklı bir vücuda sahip olacağına, hayatını ailesine adayacağına, huzurlu ve güzel bir hayata sahip olacağına, sevdiği bir kişi ile yakın zaman içinde dünya evine gireceğine ve çok fazla vakit kaybetmeden bir çocuk sahibi olacağına tabir edilir.

 

Rüyada Anahtar Teslim Etmek

İş hayatında çok sorun yaratan bir durumun iş hayatında büyük tecrübe sahibi birisinin akıl hocalığı yapması sayesinde düzeltileceğine, çekilen çilelerin sona ereceğine, parasal ve ruhsal olarak çok iyi olunacağına, kötülerin ve düşmanların yenilgiye uğratılacağına ve çıkarılan dedikoduların ve söylenen yalanların sonunun getirileceğine rivayet edilir.

Aynı zamanda, çıkılacak bir seyahatten hem iş hem aşk konularında güzel gelişmelerle dönüleceğine alamettir.

 

Rüyada Anahtar Fırlatmak

Yapılan bir iş karşılığında verilen sözlerin yerine getirilememesinden ötürü uykusuz ve üzüntülü zamanlar geçirileceğine, bu yüzden atılmak istenen adımlarda biraz daha korkak olunacağına, hayırsız bir kişi ile bir birliktelik yaşanacağına, kısa süre içinde yalnız kalınacağına, başka başka sebeplerden ötürü uzunca bir süre toparlanılamayacağına ve bu durumdan yararlanmak isteyen kişilerin çeşitli yollara başvuracaklarına yorumlanır.

 

Rüyada Anahtar Sakladığını Görmek

Kişinin, elinde olmadan sosyal hayatında yaşadığı bir kırgınlıktan ötürü büyük bir üzüntü duyduğuna, yaptığı bir hatanın bir türlü peşini bırakmayacağına, söylediği bir sözden ötürü pişmanlık duyacağına, sevdiği bir kişi ile ayrılık yaşayacağına, kardeşleri ile girdiği bir işte yalnız başına bırakılacağına ve çok sevdiği bir eşyayı kaybedeceğine rivayet edilir.

Aynı zamanda, zor bir yol girildikten sonra yardım konusunda söz veren herkesin sırt çevireceğine ve bu yüzden bazı kişilerle aranın açılacağına yorulur.

 

Rüyada Anahtar Ve Anahtarlık Görmek

Anne baba dualarının alınması sayesinde istene her şeye kısa süre içinde kavuşulacağına, uzun bir süreden beri özlem duyulan bir kişiye kavuşulacağına ve gidilen yolda çok başarılı olunacağına alamet eder.

Ayrıca, eşler arasında yaşanan ve bazı kişiler tarafından körüklenen kavgaların sona ermesi için çalışılacağına ve işlerden kazanılan paranın yardıma muhtaç kişiler için harcanacağına işaret eder.

 

Rüyada Sarı Anahtar Görmek

Eskiden kalan bir hesabın tekrar açılacağı, gidilen yolda büyük sorunlarla karşılaşılacağı, verilen borçların bir türlü alınamayacağı, kazancın günden güne daha da azalacağı, işlerin ister istemez bir batağına saplanılacağı, rakiplerin yüzünü güldürecek gelişmelerin yaşanacağı ve uzun süre önce yaşanan bir sağlık sorununun tekrar edeceği şeklinde yorumlanır.

Ayrıca, yeni bir işe girilmesi sebebiyle uzunca bir süre sıkıntı çekileceğine delalettir.

 

Rüyada Boynuna Anahtar Takmak

Hırsı yüzünden uzun bir zamandan beri sorun yaşayan bir kişi ile muhatap olunacağına, bu kişinin söyleyeceği yalanlar yüzünden bir süre baş ağrısı çekileceğine, ancak bu kişi ile olan işin sona ermesi ile sorunların ortadan kalkacağına, kazançlı bir döneme girileceğine, verilen sözlerin yerine getirileceğine ve ferahlığa çıkılacağına yorulur.

 

Rüyada Büyük Bir Anahtar Görmek

Hayal edilen eve ve işe kavuşulduktan sonra bir süre tatil yapılacağı, işlerin geri plana atılacağı, kendi işini kurmak için bazı girişimlerde bulunulacağı, rahatsızlık verebilecek durumların ortadan kaldırılacağı, güzel günler yaşanacağı ve yakın bir zaman içinde tanışılan iyi kalpli ve anlayışlı bir kişi ile evlilik yolunda büyük bir adım atılacağı anlamına gelir.

 

Rüyada Kadına Anahtar Vermek

Yakın bir zaman içinde zor bir işin altından kolayca çıkılacağına, yapılan bir işte yüklü miktarda para elde edileceğine, yeni bir işle ilgili olarak bilgi toplanacağına, anne ve baba duasının alınacağına ve zamansız bir şekilde karşılaşılacak bir borcun ödeneceğine rivayet eder.

Aynı zamanda, tatsız başlayan bir işin günden güne daha iyi bir hal alacağına ve zenginlik yolunda adım atılacağına yorulur.

 

Rüyada Anahtar Görmenin Tabiri

Çözümsüzmüş gibi duran bazı sorunların ve sıkıntıların kolay bir şekilde çözülmesi ve bu sayede uzun bir zamandan beri devam eden huzursuzlukların sona ermesi ile yaşanan sevincin rüyaları da hayırla ve güzel şeylerle dolduracağı şeklinde açıklanabilir.

Aynı zamanda, kişideki yeni bir ev ya da araba yani anahtarla açılacak bir taşınmaz alma hayalinin rüyalarını süsleyecek olduğu olarak anlamlandırılır.

Kötü bir durumla ilgili olarak ve zor bir zaman içinde bazı sıkıntıların ve açmazların yaşanması ile aklı ve kalbi zorlayacak kabuslar görülebileceği ve uykusuz gecelere yol açacağı söylenebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.