Bu burcun erkeği birçok kişinin etkilendiği, hayran olduğu türden biridir. Su grubuna mensup olduğu için duygusal hayatı çok derin ve biraz da karanlıktır. Kafası analitik çalışır, sorunları kolayca çözümleyebilirle gibi bir yetisi vardır. Ama tabii söz konusu olan başkalarının sorunlarıysa… Kadınlar tarafından çok aranan biri olduğu için de kendini beğenmiş, hatta kibirli olabilir. En önemli özelliği, aklına koyduğunu mutlaka yapmasıdır.

 

Akrep erkekleri içkiye, bağımlılık yapan maddelere düşkün olurlar. Belki bunun bir nedeni de alkolün etkisiyle kendilerine koydukları ya da başkalarının dayattığı sınırlan daha kolay aşabilmeleridir. Zaten iki kadeh içtikten sonra enerjik bir biçimde konuşmaya başladıklarını gözlemleyebilirsiniz.

Lüks tutkunu olurlar. Hayatlarında her şeyin en kalitelisinin var olmasını isterler. Bu, evlerindeki en küçük bir objeden arkadaşlarına, sevgililerine kadar geçerli olan bir özelliktir. Onlar için her şey öncelikle kendileri için var olmalıdır. Başkaları adına bir şey yapma dürtüsü onlarda nadiren ortaya çıkar. Akrep erkekleri yakışıklı olmayabilirler ama her durumda güzel bakmayı bilirler. Sadece konuşmaları veya seçtikleri sözcüklerle değil, bakışlarıyla da etkilerler karşılarındaki kişiyi. Bir özellikleri de çok inatçı olmalarıdır. Onların inatlarıyla başa çıkmanın imkânı yoktur. Çevreleriyle daima iyi ilişkiler kuran Akrep erkeklerinin damarına basmamak gerekir. Öfkeleri korkunçtur çünkü.

 

Aşk zamanı

Akrep burcu erkeği sekse ve kadınlara düşkün biri olarak tanınır. Çok genç yaşlarda tanışmıştır cinsellikle. Ve sonrasında hayatında bir kadının olmadığı an yaşamamıştır. Tıpkı Trevani-an’ın Shibumi adlı romanının kahramanı Nikolay Hel gibi. Hayatından birçok kadın geçmiş olan bu tecrübeli erkeği elde etmek de doğal olarak hiç kolay değildir. Bu tutkulu erkek aynı zamanda sahiplenmeyi arzular. Her şeyde olduğu gibi aşkta da kazanan olmak zorunda hisseder kendini. Ayrıca çok kıskançtır.

Akrep erkeklerinin bir özellikleri de tıpkı Zümrüdü Anka kuşu gibi yandıkları zaman bile küllerinden yeniden doğabilme yetisine sahip olmalarıdır. Aşkta hayal kırıklığı Akrep erkeklerini adeta yıkar, ancak çok geçmeden yeni aşkların peşine düşer ve eskisinden de enerjik, güçlü ve cazibeli adamlar olarak hayatlarını sürdürürler. Muhteşem bir seks hayatı olmayan bir Akrep erkeği yoktur. Bu yüzden de eğer onun kalbini kazanacak olursanız çok heyecanlı bir ilişkiniz olacağını size garanti edebiliriz. Ancak unutmayın: Akrep erkekleri kesinlikle çağdaş sayılmazlar. Onlar maço ruhlarını 21. yüzyılda bile korumaya ant içmiş gibidirler.

 

Akrep burcu erkeğine âşık bir kadın için notlar…

Akrep erkeği hayatındaki kadını uçan kuştan bile kıskanır, evet. Ama bir Özelliği daha vardır: Kadınıyla gurur duymak ister. Bu yüzden onun girdiği her ortamın en parlak, en göz alıcı, en tatlı, en sevilen dişisi olmasını arzular. İşte tam bu noktada artık hiç kıskanç biri gibi görünmez. Bu yüzden Akrep erkekleri genellikle ünlü ve güçlü insanların kızları ya da yakınlarıyla evlenirler. Ya da sevdikleri kadının doğrudan güçlü biri olmasını arzularlar. Güçlü ama tabii ki kendisine boyun eğebilecek kadar da âşık biri…

Her şeyin en iyisini istemesi de onun özelliklerinden biridir. Kendisi için lüks bir hayat arzu eder ve bunun için elinden gelen her şeyi yapar. İyi döşenmiş bir ev, en lüks arabalar, yatlar, villalar, teknolojik süper cihazlar… Bu adamın hayatında maddi açıdan en küçük bir eksik bile olmamalıdır. Ama tabii hayatındaki kadını lükse boğabilecek kadar muktedir olan bu adam onu kıskançlıklarla da canından bezdirmeyi bir biçimde başarır. Kim size hayatın kolay olduğunu söyledi ki zaten? Hele bir Akrep erkeğiyle birlikte olmaya bu kadar kararlıysanız.

 

Baştan çıkarmaya dair birkaç not daha…

Akrep erkeği çok konuşmaz. O yüzden de siz sürekli olarak zihninden geçenleri anlamaya çalışırsınız. Üstelik ipucu vermeyi de sevmez o. Bu yüzden zihninden geçenleri o söylemediği sürece okumak imkânsızdır. Kıskanç olduğunu söyleyerek sizi uyarmıştık. Sakın bu uyarımızı hafife almayın, sonra üzülebilir-siniz çünkü. Sakın bu adamın hayatında gri tonlarına yer olmadığını unutmayın, onun için bir şey ya siyahtır ya da beyaz, ya iyidir ya kötü, ya arzulanır ya da uzak durulmalıdır… Peki iyi tarafı yok mu bu adamın? Olmaz mı? Bir kere öylesine tutkuludur ki, sevgilisinden başka hiçbir şey, hiç kimse onu mutlu edemez. Bu da size sadık kalacağı anlamına geliyor. Tabii onu mutlu ettiğiniz sürece. Başka bir erkeğe kur yaptığınızı hatta başka bir erkeğin size kur yapmasına izin verdiğinizi gördüğü anda size düşman kesilecek ve bir daha affetmeyecektir.

 

Ne yapmalı?

Seksi, ateşli, vefalı, özverili ve de bilgili kadın tipi ilgisini çeker. Çok para harcayan, abartılı bir kadınsanız geçireceğiniz iki günün keyfini çıkarın, çünkü çok uzun sürmeyecektir.

 

Minik ipucu

Birlikte gün batımını izleyin.

 

Akrep erkeğine alınacak armağanlar

Aslında Akrep kadını için yazdığımız maddelerin bir kısmı burada da geçerli. Deniz kenarında kaliteli bir restoranda yemek yemek ya da beş yıldızlı bir otelde şahane bir hafta sonu geçirmek gibi… Ama seçtiğiniz restoran kesinlikle vejetaryen olmasın. Bir de tatlıya düşkün olduğunu unutmayın ve onu güzel çikolatalı tatlıların ustalıkla yapıldığı bir yere götürün. Onu baştan çıkarmak istiyorsanız koyu kırmızı veya siyah giyinmeyi de unutmayın. Bunun dışında seçeceğiniz armağanlara gelince… Fazla bir ipucu veremiyoruz doğrusu. Dışarı çıkın ve saatlerce dolaşın ve bulduğunuz en gizemli, en etkileyici armağanı alın. Azla yetinmeyen biri olduğunu da hep hatırlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.