20’li yaşlar için cilt bakımı

20li_yaslarda_cilt_bakimi_1

20’li yaşlar cilt bakımı için en önemli zamanlardır. Bir çoğunuz 20’li yaşlarınızın başında makyaj merakı yüzünden diri ve sağlıklı cildi ağır makyajlara maruz bırakıyor, makyajla uyuyor ya da nemlendirici rutinini aksatıyor olabilirsiniz.

 

20li_yaslarda_cilt_bakimi_2

20’li yaşlar en çok cilt bakımı makyaj hatalarını ve denemelerini yaptığımız yıllardır. Cilt bakım rutini oluşturmak çok zordur.

Hangi ürünün nasıl kullanılacağına dair kafa karışıklıkları olabilir. Ne tür bir nemlendirici ya da temizleyici kullanılması gerektiğini anlamak ve doğru ürünü bulmak bu dönemde oldukça zordur.

20’li yaşlarda cilt maskelerini cildinizin ihtiyacına göre uygulayabilirsiniz.

Haftada 1 gün cilt bakım günü ilan ederken her hafta 1 makse uygulaması yapabilirsiniz.

Bu maskeler yerine 3 günde 1 peeling ile de cildinizden ölü derileri arındırabilirsiniz. Eğer 20’li yaşların başlarındaysanız, peelingi çok sık tercih etmemelisiniz.

 

20li_yaslarda_cilt_bakimi_3

20’li yaşlar için cilt bakım ürünleri

20’li yaşlarda, cildi temizlemek ve nemlendirmek en önemli aşamadır.

Cilt temizliği için jel ya da köpük formlu ürünleri kullanabilirsiniz.

Ergenlik dönemini tamamladıktan sonra cildin kendine gelmesi uzun süre alabilir. 20’li yaşların başları bu döneme denk gelmektedir ve cilt yapısı yavaş yavaş oturmaktadır. Cildiniz yağlıya dönük ya da kuru ise bunu gözönünde bulundurarak ürün seçimi yapmalısınız.

20’li yaşlar için cilt bakımı temizlikle başlayıp, doğru nemlendirme ile devam eder. Nemlendiriciden önce tonik kullanımı ise tamamen tercihe kalmıştır. Tonik kullanmanın amacı, cilt gözeneklerinin sıkılaşması ve cildi dış etkenlere karşı koruyan bir kalkan oluşturmaktadır.

Tonik, cildi nemlendiriciye hazırlar. Eğer 20’li yaşlarda tonik kullanmak istiyorsanız mutlaka alkol, parfüm ve paraben içermeyen ve olabildiğince temiz yapılı ürünler tercih etmelisiniz. Tonik seçimi için de, cilt yapınız oldukça önemlidir. Yağlanma sorununuz varsa, buna uygun ürünler seçebilirsiniz.

20’li yaşlar için cilt bakımının temizlikten sonraki en önemli adımı cildi nemlendirmektir. Eğer 20’li yaşların başlarındaysanız cilt serumlarından ve kozmetik yağlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Bu dönemlerde cilt yağ ve serumlara karşı alerjik reaksiyon gösterebilir ve cildinize ağır gelebilir. Özellikle az makyaj yapılmış taze bir cilde sahipseniz, cildinizin bu yapısını bozmak istemezsiniz değil mi?

 

20li_yaslarda_cilt_bakimi_4

20’li yaşlar için göz kremi

20’li yaşlar için göz kremi konusu en çok merak edilen konulardan biri.

20’li yaşlarda göz kremi kullanmak ileriki yaşlar için iyi bir koruyucu oluşturacaktır. Bu yüzden eğer gözaltınıza kapatıcı vs. uyguluyorsanız mutlaka göz kremi kullanmalısınız.

20’li yaşlar için göz kremi, hafif yapıda ve yalnızca nemlendirme özelliği olan ürünler tercih edilmelidir.

Avokadolu göz kremleri son zamanlarda çok öne çıkıyor. Eğer siz de hafif yapıda bir göz kremi kullanarak bunu günlük bakım rutininize eklemek istiyorsanız bu kremleri tercih edebilirsiniz.

20’li yaşlarda cilt bakımı için dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de cildinizi çok fazla ürünle kapatmamanız. Cildinizin nefes almaya her zaman ihtiyacı vardır.

Bu yüzden makyaj yaparken de yoğun kapatıcı ve fondötenlerden kaçınmalı ya da olabildiğince az kullanmalısınız. Gece asla makyajla uyumamalı ve göz makyajınızı mutlaka temizlemelisiniz. Yüzünüzde en hızlı yaşlılık belirtisi gösteren yer gözleriniz olacaktır.

Bu yüzden göz çevrenizi hırpalamadan makyajınızı çıkarmalı ve düzenli olarak tüm bakım ürünlerinizi kullanmalısınız.

 

Eğer sizin de 20’li yaşlar için cilt bakımı önerileriniz varsa bize bu yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bize sorularınız olursa iletişim sayfamızdan mail atabilir ya da bize facebook’tan yazabilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.