1-7 Ekim Haftalık Burç Yorumları

0
453

Astrolog ve Kişisel Gelişim Uzmanı “Arzum Koyuncu” tüm burçlar için 1-7 Ekim

haftalık burç yorumları hazırladı. Kadınlarnette.com’da hemen burç yorumunuzu

okuyup haftanızı organize edebilirsiniz.

Astrolojinin ve kişisel gelişim rehberliğinin gücünden en iyi şekilde yararlanmanız için

sizlere, astrolog Arzum Koyuncu’nun emek vererek özenle hazırladığı haftalık burç

yorumlarınızı okumanızı tavsiye ediyoruz. 

İnternetteki diğer burç yorumlarından farklı olarak, his yüklemeleri ve esmalarla hayatınıza bolluk, bereket çekmenize yardım ediyor.

Koç Burcu

Sevgili Koç burcu, bu hafta Venüs’ün Retro‘ya girmesiyle finansal alanda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Sizin dışınızda gerçekleşen olayların neticesinde hayatınızla ilgili radikal kararlar almaya gidebilirsiniz. İş sahibi iseniz ortağınızla ilgili anlaşmazlıklar, çalışansanız eğer işyerinizde ki alacaklarınız ve kredi ödemeleriniz sizi sıkabilir. Bu konuyla ilgili aileden birisinden ya da yakın arkadaşınızdan maddi bir destek alabilirsiniz.

Hayati konularda karar alırken öncellikle geçmişte ki deneyimlerinizi aklınıza getirin, neler yaşadınız? Ne yaptınız? Sonuç ne oldu? Şimdi aynı şekilde davranırsanız yine aynı sonucu alacağınız için, bakış açınızı değiştirerek farklı bir davranış sergilemenizi öneririm, masraflarınızı iki kere düşünerek haraket etmenizi rica ederim. 17 Kasım’a kadar hem ilişki hem de para konuları ile ilgili kredi alma ya da extra bir masraf yapmaya hemen karar vermeyin eğer Venüsünüz retro değilse, retro ise bu dönem de alacağınız kararlar lehinize işleyecektir. 

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlı şekilde yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir. 

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden, El Fettah (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 489 kere zikredebilirsiniz.

Yüce Yaradan o kadar Fettahdır ki ,her türlü zorlukları kolaylaştıran, maddi ve manevi bütün kapıları açan, en büyük hakim, her şeyi hikmetle açan demektir.. Bu zikre devam edenlerin üzerindeki her türlü sıkıntı üzerinden kalkar, yaptığı işi kolaylıkla yapar, işinde başarılı olur. Herkes tarafından sevilir, sayılır. 

Yüce Yaradan’ın ‘’Fettah’’ kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Fettah‘’enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın ‘’Fettah’’ enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Boğa Burcu

Sevgili Boğa Burcu, bu hafta Venüs’ün Retro ‘ya girmesiyle ikili ilişkilerinizde zorlanmalar, eşiniz yahut iş ortağınızla ilgili anlaşmazlıklar söz konusu. Kariyerinizde yapmak istediklerinizin gerçekleşmemiş olması ,kaybedilen müşteri, artan masraflar sizin bu hafta gündeminizde olucak, bu hafta enerjinizi yükseltmek için çocuklarınızla vakit geçirebilir, eğer yalnızsanız hobilerinizle ilgilenebilirsiniz.

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir.

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden, El Kadir (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 305 kere zikredebilirsiniz.

Yüce Yaradan o kadar Kadir ki Her şeye gücü yeten, her istediğini, istediği gibi sonsuz bir güç ve kudretle yapan, dilerse yapan, dilemezse yapmayan, sonsuz kudret sahibi olan demektir. Yüce Yaradan’ın Kadir kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Kadir‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın ‘Kadir’ enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

İkizler Burcu

Sevgili İkizler Burcu, bu hafta Venüs’ün Retro‘ya girmesiyle, günlük rutininiz aksayabilir, iş ortamınızda arkadaşlarınızla ilişkilerde problem yaşayabilirsiniz. İş arayanlar varsa şu anda uygun bir bulamayabilirsiniz, özellikle İş sahibi olanlar çalışanlarıyla ilgili zorluklar yaşabilir.

Hukuksal konular, yurt dışı işlerinizdeki sıkıntılar baş gösterebilir. İşde ki stresden ve yanlış anlaşılmalar sizi yatağa düşürebilir, psikolojik olarak kendinizi yorgun bıkkın hissedebilirsiniz. Enerjinizi yükseltmek için mümkünse ortamınızdan bir müddet uzaklaşarak dinlenmeniz size iyi gelecektir.

Sevgilinizle olsun, çocuklarınızla olsun güzel vakitler geçirme zamanları da bu haftanın size Gökyüzü hediyesi. 5 Ekimde Venüs retrosu başlayacağından estetik ve kozmetik konularında herhangi bir çalışma kendinize 18 Kasım’a kadar yapmayın. 

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz.

Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir. Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden , El Mukaddim (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 184 kere zikredebilirsiniz.

Yüce Yaradan o kadar Mukaddim ki Dilediğini öne alan, istediğini ileri geçiren demektir. Yüce Yaradan’ın Mukaddim kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Mukaddim‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın ‘Mukaddim’ enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler, bu hafta Venüs’ün Retro‘ya girmesiyle, ilişkilerimiz, cinsel hayatımız, çocuklarla ilgili konular gündeminize oturucak, eğer borsa ile ilgileniyorsanız seçimlerinizle ilgili iyi düşünmelisiniz, yaratıcılıkla ilgili yarım kalan işlerinizle ilgili çalışmalarla uğraşacaksınız. 

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir.

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden , ElVeliyy (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 46 kere zikredebilirsiniz.

Yüce Yaradan o kadar Veliyydir ki Bütün mevcudatta gizli, açık her şeyi kemaliyle görendir… Bu zikre devam edenlerin anlayış gücü artar, her şeyin sebebini algılar, kısmeti açılır. Gözlerinde rahatsızlık varsa şifa bulur. Yüce Yaradan’ın Veliyy kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Veliyy‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın Veliyy enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Aslan Burcu

Sevgili Aslan Burcu, bu hafta Venüs’ün Retro ‘ya girmesiyle aile içindeki ilişkiler, evle ilgili tadilat, değiştirme ,kiralama konularında sıkıntı yaşayabilirsiniz, yakın akrabalarınızla işbirliğine girmeyi düşünebilirsiniz, ancak herhangi bir sözleşme imzalamadan önce iyi düşünerek hareket etmelisiniz. 

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir.

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden, El Azim (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 100 kere zikredebilirsiniz, Yüce Yaradan o kadar Azimdir ki Bütün Hakiki ve mutlak büyük, büyükler büyüğü, pek azametli, insan aklının erişemeyeceği derecede büyük, sonsuz büyüklük ve yücelik sahibi olan demektir…

Bu zikre devam edenler insanlar ve yaşıtları arasından sevilir sayılır, değeri artar, korkularından kurtulur, kötülüklerden korunur. Yüce Yaradan’ın Azim kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Azim‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın ‘Azim ‘enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Başak Burcu

Sevgili Başak Burcu, bu hafta Venüs’ün Retro ‘ya girmesiyle, kardeşler, kuzenler, komşu yakın akrabalar, iletişim, eğitimle ilgili konularda zorlanacaksınız. Özellikle cinsellik, flört, çocuklarla ilgili konularda partnerinizle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. 

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz.

Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir. Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden , El Hakim (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 78 kere. zikredebilirsiniz, Yüce Yaradan o kadar Hakimdir ki Mutlak ve hakiki hakim, hüküm ve hikmet sahibi, emir ve buyrukları, bütün işleri yerli yerinde ve mükemmel olan, her şeyi hikmet üzere yaratıp, yerli yerinde yapan, mevcudatına hükmeden, bütün emirleri, bütün işleri hikmetlerle dolu olan her şeyi yerli yerinde yapan demektir…

Bu zikre devam edenler insanlar ve yaşıtları arasından sevilir sayılır, değeri artar, korkularından kurtulur, kötülüklerden korunur. Yüce Yaradan’ın Hakim kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Hakim‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın Hakim enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Terazi Burcu

Sevgili Terazi Burcu, bu hafta Venüs’ün Retro ‘ya girmesiyle, finansal konularda, gelir ve giderleriniz, ödemeler, kredilerle ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte aile fertleri ile ilgili hastalıklar, ya da evinizle ilgili konularda canınızı sıkabilir.

Bu hafta eş, dost toplantılarına katılabilir sıkıntılarınızı rahatlığa dönüştürebilirsiniz. 

Sabah kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir.

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden , El Latif (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 129 kere zikredebilirsiniz, Yüce Yaradan o kadar Hakimdir ki Hakiki, mutlak lütuf sahibi, lütuf, kerem ve inayeti sınırsız olan, en ince işlerin bütün inceliklerini bilen, nasıl yapıldığına akıl erdirilemeyen, en ince şeyleri yapan, görünen görünmeyen türlü yollardan ve yerlerden çeşit çeşit faydalar, ihsanlar bahşeden lütuf ve keremi bol olan….

Bu zikre devam edenlerin sıkıntısı gider, rızkı artar, enerjisi yükselir. Yüce Yaradan’ın Hakim kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Hakim‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın Hakim enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Akrep Burcu

Sevgili Akrep Burcu, bu hafta Venüs’ün Retro ‘ya girmesiyle yaşam alanınızda, çevrede ve ilişkilerde zorlanabilirsiniz, özellikle kendinizde bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz, lütfen bu konuları 18 Kasım’a askıya almanızı öneririm, bu aralar kilo almaya müsatsiniz. Spor yaparak kilonuzu dengeleyebilirsiniz, sosyalleşme adı altında davetlere katılabilir, tutkulu ilişki yaşamak için teklif alabilirsiniz.

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir.

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden, El Varis (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 707 kere zikredebilirsiniz, Yüce Yaradan o kadar Varisdir ki Mülkün gerçek sahibi, mevcut olan her şeyin mutlak sahibi ve hakiki maliki demektir. Tüm varlıkların gerçek tek sahibidir. Bu zikre devam edenler isteklerine kısa zamanda kavuşur, rızkı artar, enerjisi yükselir. 

Yüce Yaradan’ın Varis kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Varis‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın ‘Varis‘ enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Yay Burcu

Sevgili Yay Burcu, bu hafta Venüs’ün Retro ‘ya girmesiyle, ilişkiler ve, sırlarınızla ilgili konularda zorlanabilirsiniz, kendinizde değişiklik yapmak isteyebilir, kendinize sakladığınız bir sır ortaya çıkabilir. Bu aralar her yerde konuşmalarınıza dikkat etmenizde fayda var, yeni bir ilişkiniz yoksa bu ilişki 18 Kasım sonrasına bırakmanız sizin için daha iyi olacaktır. 

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir. 

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden, El Kerim (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 707 kere zikredebilirsiniz, Yüce Yaradan o kadar Kerimdir ki Keremi ve cömertliği nihayetsiz derecede bol olan, kullarına istemeden ve karşılıksız olarak veren demektir. İyilik ve ikramı bol olandır. Bu zikre devam edenler her işinde başarılı olur, rızkı artar, enerjisi yükselir. 

Yüce Yaradan’ın Kerim kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Kerim‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın Kerim enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Oğlak Burcu

Sevgili Oğlak Burcu, Venüs’ün Retro ‘ya girmesiyle sosyal çevrenizi, arkadaşlıklarınızı, yeni yatırımlar konularını etkiliyor. Bekar olanlar sosyal çevrenizde gerginliklere şahit olurken, evli olanlarsa cinsel konular ve çocuklarıyla ilgili konularda zorlanacakır.

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir. 

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden , El Vacid (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 196 kere zikredebilirsiniz, Yüce Yaradan o kadar Vacid ki Zenginliğinden hiçbir şey eksilmeyen, istediği her şeyi bulan, kendisine darlık, fakirlik ve acizlik ârız (kendiliğinden olmayıp sonra olan, yapışan, takılan) olmayan, kendisi için lüzumlu olan şeylerin hiç birinden mahrum olmayan, istediğini istediği zaman bulan, ne bağışlarsa bağışlasın varlığından hiç bir şeyi eksiltmeyendir. Bu zikre devam edenler her işinde başarılı olur, malı mülkü artar, insanlar tarafından sevilir. 

Yüce Yaradan’ın Vacid kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Vacid‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın Vacid enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Kova Burcu

Sevgili Kova Burcu, Venüs’ün Retro ‘ya girmesiyle, bu hafta sizin iş ilişkilerinize zorlanmalar yaşayabilirsiniz, özellikle amir, müdür pozisyonundaki üstlerinizle iletişim konusunda zorlanmalar gerçekleşebilir. Yakın kardeş veya akrabalarınızın sıkıntılarına şahit olabilir, yeni bir eğitim almak için başvurabilirisiniz. 

Sabahları kalktığınızda ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir.

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden, El Fettah(C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 196 kere zikredebilirsiniz.

Yüce Yaradan o kadar Fettahdır ki Her türlü zorluk ve müşkülleri çözen, maddi-manevi bütün kapıları açan. Kulların arasında hakim olan, her şeyi hikmetle açan.Fetih ve zaferlerde Yüce Allah’ın elindedir ve Onun izniyledir. Kur’an-ı Kerim’in en başına Fatiha suresinin koyulması da bu hikmete binaendir. O da Kur’anı açan, anahtardır.

Bu zikre devam edenler her işinde başarılı olur, malı mülkü artar, insanlar tarafından sevilir. Yüce Yaradan’ın ‘’Fettah’’ kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Fettah‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın ‘’Fettah‘’ enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Balık Burcu

Sevgili Balık Burcu, Venüs’ün Retro ‘ya girmesiyle eğitim, ithalat ihracat, mahkeme gibi konularda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden günlük rutin çalışmalarınızı aksatmadan devam etmenizde fayda var, ikili ilişkilerinizde sevgilinizle daha güzel zamanlar geçirmeye hazırlıklı olun.

Sabahları kalktığınızda zihninizi programlamanız için ‘’Bugün yeni bir haftaya başlıyorum tüm işlerimi en hayırlısı yapmayı, sonsuz olasılıklardan kendim için en iyi olanları seçiyorum, sağlıklı ve huzurluyum’’ diyebilirsiniz. Bu hislerin size yüklenmesi için okurken içinizden evet demeniz yetelidir.

Yüce Yaradan’ın esmaları bizi her zaman korur ve enerji verir, üzerimizde ki engelleri kaldırır o yüzden, En Nafi (C.C) esmasını hafta içersinde dilediğiniz kadar yahut 101 kere zikredebilirsiniz.

Yüce Yaradan o kadar En Nafidir ki Kulları için faydalı, hayır ve menfaat verici şeyler yaratan, dilediğine menfaat veren, faydalandıran demektir. Yararlandıran, Her hayır kabul edilenin mutlak var edicisi. Faydalı şeyleri yaratandır. Bu zikre devam edenler güzel bir hayat yaşarlar, hayatlarında sıkıntı görmezler.

Yüce Yaradan’ın ‘’Nafi’’ kaynağına bağlanıyorum, Yüce Yaradanım’ın ‘’Nafi‘’ enerjisini şimdi zihnimde ve kalbimde farkındalıkla kabul ve idrak ediyorum. Yaradanım’ın ‘’Nafi‘’ enerjisiyle ben ve tüm sevdiklerim şifa bulur, rızkları açılır, duaları kabul olur.

Sizce Yorumunuz Nedir ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.